• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 01-05-2024, 0:41 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
demon250891
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem instalacja systemu na nowym HP 620
Autor Wiadomość
demon250891 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #1
Problem instalacja systemu na nowym HP 620
Witam, mam problem z instalacją systemu Windows na nowym laptopie HP 620, który został zakupiony z Linuxem. Laptop odbierał brat ponieważ nie było mnie w domu i poprosiłem go by zainstalował mi Windowsa. Próbował instalowac z SP2 ale wyskakiwał Blue Screen (typowy problem - brak sterowników SATA) więc chciał zainstalowac SP3. Niestety laptop wogóle nie uruchamiał instalatora z tej płyty, więc brat postanowił sformatowac dysk z BIOSU (w lapkach HP jest taka możliwośc - HP Disk Sanitizer ) niestety przez to usunięta została także partycja Recovery wraz z wszystkimi danymi. Udało mi się zainstalowac znów Linuxa z płyty Recovery, użyłem funkcji Recovery, więc chyba udało się odtworzyc tą partycję, lecz mam problem z instalacją innego systemu operacyjnego. Instalator nie chce uruchomic się z płyty, bez różnicy czy jest to XP SP3 (do SP2 nie mam dostępu) czy nowy Se7en. Jedynym wyjściem jest bootowalny pendrive zrobiony programem WinToFlash na systemie FAT16 LBA, gdyż na innym systemie też się nie uruchamia. Instalator działa - zarówno XP SP3 jak i Se7en lecz zawsze wyskakuje błąd, że brakuje jakiegoś pliku. Do SP3 zintegrowałem sterowniki za pomocą nLite, chociaż teoretycznie SP3 już tego nie wymaga i w BIOSie mam możliwośc zmiany AHCI na IDE. Niestety nic to nie pomaga. Więc mam takie główne pytania:
1. Czemu instalator nie chce uruchomic się z płyty, chciaż w BIOSIE pierwsze bootowanie jest z CD/DVD?
2.Czemu nie mogę zainstalowac żadnego systemu operacyjnego?

Bardzo proszę o pomoc, gdyż na dobrą sprawę zostaję teraz bez komputera. Wielkie dzięki z góry.
27-06-2010, 14:59
Odpowiedz cytując ten post
Mr Doubtfire Offline
Znawca
***

Liczba postów: 74
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Problem instalacja systemu na nowym HP 620
Witam,

Jeśli masz problem z zainstalowanie sterowników SATA możesz zainstalować system w następujący sposób:

1.W biosie wchodzisz w System Configuration => Device Configuration gdzie powinieneś mieć możliwość wyłączenia SATA. W moim HP to ustawienie nazywa się SATA Native Mode i aby system odpalił się bez sterowników SATA - musisz ustawić je na Disable)

Pozdrawiam Smile
29-06-2010, 14:39
Odpowiedz cytując ten post
Mr Doubtfire Offline
Znawca
***

Liczba postów: 74
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Problem instalacja systemu na nowym HP 620
i jak, pomogło?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2010, 8:28 przez Mr Doubtfire.)
30-06-2010, 8:27
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: