• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 28-03-2024, 13:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asus czy poszła płyta główna czy tylko problem z oprogramowaniem??
Autor Wiadomość
Lukasz Offline
Newbie
*

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Post: #1
Asus czy poszła płyta główna czy tylko problem z oprogramowaniem??
Witam wszystkich w Nowym Roku z zamiarem napisania tego tematu zastanawiałem sie już kilka dobrych dni.



W lipcu 2008 roku kupiłem nowego Ausa ( głownie przez namowę kolegi , który twierdził ,że te komputery maja tylko dwie małe wady a reszta jest super). Na początku występowała tylko jedna wada ( strasznie się grzał) ale poza tym chodził super. Jako ,ze miałem PC ten był użytkowany jako dodatkowy trzymany w torbie i użytkowany od czasu do czasu. Głównie w wakacje brany był na działkę. Jednak po niecałym pól roku użytkowania zaczął mi robić psikusy po pierwsze wiatraczek zaczął chodzić głośniej niż przedtem a po następnych 2-3 miesiącach zaczął nie wyłączać się tylko po wciśnięciu wyłącz włączał się ponownie. Kolegę martwiło najbardziej to ,że na ułamek sekundy po wyłączeniu i automatycznym uruchomieniu się ponownie pojawiał się niebieski ekrtan ale szans na przeczytanie tego nie ma szans. Dopiero tydzień temu zajarzył czemu tak jest i co robić ,żeby wszystko był ok. Trzeba go zostawić na kilka minut ,żeby się ochłodził. Po następnych kilku tygodniach zaczął pojawiać się raport ,że komputer maił jakiś straszny błąd i ,że wyszedł z niego.Ostatnio był z tym spokój pojawiło się to ponownie dziś.

Ale nie na tym wszystkim koniec w maju tego roku zakupiłem GTA Sa. I wtedy zaczęły się największe kłopoty z Asusem. Z racji ,że PC-a mam słabego a to w cale nie jest słaby laptop to zainstalowałem na nim tą grę. Grał głownie mój brat.
Od czasu do czasu Asus się wieszał ale ostatnio jest coraz gorzej potrafi się nawet w internecie zawiesić.Przedtem nie było o tym mowy . Mało tego potrafi się sam wyłączyć lub uruchomić ponownie. Ja użytkując go zacząłem podkładać tak jak kolega , który mi go polecał książkę aby jak on mówił mógł spokojnie brać powietrze. Kolega straszy mnie ,że najprawdopodobniej poszła płyta główna i żebym zaczął szukać nowego laptopa. Powiem szczerze ,że na nowe wydatki i to tak duże przygotowany nie jestem.
Tak jaki pisałem laptop użytkowany był sporadycznie .Więc jest to dla mnie wszystko bardzo dziwne.

Jak widzicie zostało mi jeszcze pól roku gwarancji i teraz czy warto iść z nim ,żeby naprawiali go na gwarancji.Powiem krótko jeśli to tylko Windows się schrzanił to spoko wezmę informatyka i przegra mi niego. Ponieważ mam złe doświadczenie z serwisami ( w 90% jedno naprawili drugie schrzanili ) a jeśli to faktycznie płyta główna no to wyjścia nie mam muszę oddać go do serwisu. Druga rzecz to nastaszyli mnie strasznymi kosztami jesli nie będzie to naprawa gwarancyjna i dlatego pytam się WAs drodzy forumowicze jak wy to widzicie.

Po tych wszystkich problemach pewny jestem jednego drugiego Ausa nie kupie już na pewno !!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2010, 12:53 {2} przez Lukasz.)
01-01-2010, 12:45
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #2
RE: Asus czy poszła płyta główna czy tylko problem z oprogramowaniem??
Jestem prawie na 100% pewny, że to przez zbyt wysoką temperaturę. Wystarczy, go przeczyścić z kurzu. :-)
01-01-2010, 13:27
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukasz789 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Asus czy poszła płyta główna czy tylko problem z oprogramowaniem??
Tak jak PC z kurzu???
Czyli odwróconą suszarką lub sprężonym powietrzem.ale co i ajkie elementy co należy ściągnąć by się tam dostać???


Ja w sprawach programów a zwłaszcza sprzętu jestem bardzo cienki więc proszę o wyrozumiałość i ewentualną pomoc .Jeszcze raz przepraszam.
01-01-2010, 14:43
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #4
RE: Asus czy poszła płyta główna czy tylko problem z oprogramowaniem??
Rozebrać laptopa tj, zdjąć z spodu wszystkie klapaki i przedmuchać sprzężonych powietrzem. Przedmuchać dokładnie każdy kąt laptopa. :-)
01-01-2010, 16:57
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: