• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 29-03-2024, 6:41 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebna pomoc, problem po restarcie biosu
Autor Wiadomość
B220 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Post: #1
Potrzebna pomoc, problem po restarcie biosu
Witam. Mój problem dotyczy właściwie to nie wiem jak to dokładnie określić. Mianowicie: zrobiłem restart bios?u poprzez wyciągnięcie baterii i wsadzenie jej po jakimś czasie na miejsce, i tutaj zaczyna się problem,bowiem po włączeniu komputera i próbie przejścia z bios?u do windowsa komputer się wyłącza i jednym sposobem ponownego uruchomienia jest ponowienie czynności ? błędne koło.
Zaznaczam,ze przed restartem bios?u procesor dawał złe wskazania 1266MHz a powinno być 2300Mhz
Znalazłem podobny problem tutaj:

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t11754.html

i wyjaśnienie, lecz u mnie po zmianach komputer siada jak opisałem wyżej(w sensie braku przejścia do windowsa).

Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł, co można by zmienić lub widzi na zamieszczonej stronie jakiś błąd to prosiłbym o pomoc

Płyta główna: A7V8X-X
Procesor: AMD Sempron 2300

Każda pomoc mile widziana. Z góry dziękuję.

(Może jeśli ktoś ma podobną płytę główną lub zestaw mógłby wrzucić jakiegoś screena)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2008, 20:36 {2} przez Pablo.)
23-06-2008, 8:19
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #2
RE: Potrzebna pomoc :(
Co prawda nie wiem jak rozwiązać ten problem, ale przynajmniej wyprowadze Cię z błedu którym jest myślenie, że Sempron 2300+ ma 2300Mhz. Otóż procesor ten ma 1.58Ghz. 2300+ to jest nazwa a nie ilość Mhz, którymi procesor dyskopnuje.
23-06-2008, 14:15
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
B220 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Potrzebna pomoc :(
tyle to i ja wiem , ale faktycznie źle napisałem
23-06-2008, 15:49
Odpowiedz cytując ten post
B220 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Potrzebna pomoc, problem po restarcie biosu
Jeśli ktoś będzie śledził ten post to napisze ,że u mnie poszedł 1 z dysków twardych (tam gdzie był windows)
Nowy problem jaki się pojawił to błędy jakie pojawiają się podczas wgrywania widowsa)
Jeśli rozwiąże problem to może się jeszcze odezwę ,)
26-06-2008, 14:06
Odpowiedz cytując ten post
fanatic Offline
Znawca
***

Liczba postów: 54
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Potrzebna pomoc, problem po restarcie biosu
Wejdz do Biosu poszukaj opcji FSB ustaw ją tak aby taktowanie wynosiło nominalna wartość.
Taltowanie magistrali razy mnoznik daje taktowanie procesora.
27-06-2008, 19:11
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: