• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 25-04-2024, 20:02 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
alek1292
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasymulować działanie układu jezdnego Curiosity
Autor Wiadomość
alek1292 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #1
Zasymulować działanie układu jezdnego Curiosity
Witam. Ostatnio zmagam się z nastepującym projektem który należy wykonać w środowisku programistycznym Matlab. W celu lepszego zrozumienia tego środowiska postanowiłem zrealizować pewien projekt. Chodzi o symulacje działania dowolnego systemu Łazika Curiosity. Wybrałem układ jezdny. Zadanie nie jest proste. Problem pojawia się już na początku. W tym momencie chodzi mi o wstępne założenia które symulowałyby pracę tego systemu w postaci algorytmu, które potem przerobiłbym na kod w matlabie. Do tej pory wymyśliłem następujące:

zdarzenia losowe i sposoby i możliwe sposoby ich rozwiązania.

1 )W przypadku utraty mocy przez silnik w elemencie którym wystąpił problem przełącza się w tryb pracy na zastępczych akumulatorach
2) W przypadku wjazdu Łazika Curiosity na powierzchnie o kącie nachylenia z przedziału od 30 stopni do 45 stopni zawieszenie typu Rocker Boggie przeciwdziała zsunięciu się Łazika.
3)W przypadku stałego zablokowania możliwości obrotu jednego z kół podnośnik automatyczny podnosi je w góre tak, że nie stanowi problemu dla pozostałych.
4)Jeżeli temperatura podzespołów wychodzi poza zakres minimalny wtedy silniki grzewcze zaczynają swoją prace natomiast jeśli wychodzi poza zakres maxymalny włącza się system chłodzący.
5)W przypadku utraty łączności z układem jezdnym przełącza się automatycznie w tryb awaryjny który automatycznie szuka miejsca gdzie jakość sygnału jest wystarczająca.

Symulacja wyglądałaby w taki sposób że używkownik podaje jakieś współrzędne na płaszczyźnie a program symuluje działanie układu jezdnego. Niestety pojawia się problem nad którym zastanawiam się dłuższy czas - co przyjąć za układ odniesienia? Myślałem nad Punkt (0,0) , miejsce ladowania ale to bez sensu. Mam pytaie do was być może ktoś z was ma doświadczenia w symulowaniu działania jakiegoś systemu mianowicie
Czy przychodzą wam na myśl jakieś dalsze problemy które może napotkać ten system w swej pracy?
Macie jakieś propozycje odnośnie punktu odniesienia?
Czy waszym zdaniem któryś z punktów jest niepotrzebny oraz źle bd oddawał tą symulacje?
A może Wasze propozycje jak byście wy to zrobili ?

Naprawdę dziękuje za wszelką pomoc.
30-11-2014, 4:45
Odpowiedz cytując ten post
jarex_67 Offline
Znawca
***

Liczba postów: 90
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Zasymulować działanie układu jezdnego Curiosity
Spróbuj tutaj jest fajne szkolenie http://geek-on.pl Smile
29-08-2017, 18:44
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: