• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 29-03-2024, 8:08 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Autor Wiadomość
Jace123 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Post: #1
AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Ostatnio dostałem ac 3 no i pograłem trochę wczoraj było ok dziś włączam pograłem kilka minut po czym wszystko przestało się ruszać i po około 30 sekundach nic nie było widać(cały ekran był czarny jakby wyłączony) i nic nie mogłem zrobić . Domyśla się ktoś o co może chodzić? Mam laptopa i od jakiegoś czasu pokazuje mi się komunikat żebym rozważył wymianę baterii.
I jeszcze jedno - jest jakiś sposób na zresetowanie laptopa albo go wyłączenie gdy się właśnie tak zatnie?
29-12-2012, 15:37
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #2
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Może uważaj bardziej na słowa, które kierujesz do wszystkich. Poza tym podałeś bardzo mało precyzyjne informacje.

Masz laptopa - ok, ale warto byłoby podać jego specyfikację techniczną. Czy w czasie grania miałeś podłączony kabel zasilający? Być może w zarządzaniu energią masz wprowadzone ustawienia, które odłączają zasilanie, gdy bateria jest słaba. Może też komputer "nie wyrabia" sprzętowo i stąd taka sytuacja. Wklej info na temat laptopa.
Sposób na reset - Alt+Ctrl+Del lub przytrzymaj kilka sekund klawisz zasilania laptopa.
30-12-2012, 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jace123 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Post: #3
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Kabel zasilający mam zawsze podłączony więc bateria też jest w pełni naładowana. Procesor Intel core i5 chyba 4 rdzeniowy ,4 GB RAMu , 7 64 bitowa, karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 5650 i jak coś trzeba podać to powiedz co i gdzie moge to znaleźć . I jak zacina mi sie podczas grania i robi się ten ciemny ekran to jak naciskam alt + ctrl + del nic nie daje a przycisk przetrzymywałem około 2-3 sec i też nic się nie działo więc jest jeszcze jakiś inny sposób czy jak zdarzy się coś podobnego to spróbować dłużej przetrzymać. I jak się tak właśnie zacinał to jakiś wiatrak się chyba włączał bo strasznie głośno wtedy chodził stawiam że się przegrzewał czy coś
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012, 15:57 {2} przez Jace123.)
30-12-2012, 15:52
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #4
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Powiedz czy tak jest tylko podczas grania czy w ciągu normalnej pracy też? Jeśli w trakcie gry to tylko w przypadku AC III czy w innych grach również? Być może po prostu się przegrzewa i stąd ten problem. Zmniejsz może ustawienia związane z grafiką w grze na niższe. Zmień też ustawienia zasilania na maksymalną wydajność. Sprawdź temperaturę karty graf. np. programem SpeedFan.
30-12-2012, 17:34
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jace123 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Post: #5
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Przy żadnej innej grze tak nie było ani podczas normalnej pracy a co do ustawień to zmniejszyłem prawie wszystko na najmniejsze w sensie z grafiki. Jak zmienić te ustawienia zasilania na najwyższe bo wszedłem przed chwilą i coś tam patrzyłem ale nie za bardzo wiem co tam zmienić i ta temperaturę sprawdzić podczas normalnego użytkowania?
Gdy mam włączoną tylko przeglądarkę i skype temperatury wahają się pomiędzy :
HD0( to kartka graficzna tak?) : tak w okolicach 39 C
GPU : teraz 55 C ale wcześniej chyba więcej było
Core0 : od 39 do nawet pięćdziesięciu paru stopni
Core1: prawie tak samo jak ten poprzedni (chyba) procesor
i tam pokazują się takie "ikonki" jaka temp. powinna być w sensie czy mniejsza czy większa to przy tym GPU czymkolwiek to jest jest cały czas ognień czyli już chyba ostro za dużo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012, 17:57 {2} przez Jace123.)
30-12-2012, 17:41
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #6
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Jak jest po zmniejszeniu tych ustawień grafiki - dalej występuje ten problem?
Temperaturę musiałbyś sprawdzić w stresie, czyli w momencie tego największego obciążenia podczas gry. Te wartości, które wrzuciłeś podczas normalnej pracy są ok. GPU odnosi się do karty graficznej.

Co do zasilania - jeśli masz Windows 7 to odnośnie zmiany ustawień http://www.komputerpc.pl/artykuly/index....rtykulu=56
Do grania musiałbyś wtedy zastosować "wysoką wydajność", która jest jednak niekorzystna w przypadku zwykłej pracy. Wtedy musiałby to być tryb "zrównoważony".

Jeszcze jedna opcja - może posiadasz nieoryginalny zasilacz sieciowy, co uniemożliwia wykorzystanie pełnej mocy.
31-12-2012, 0:28
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jace123 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Post: #7
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Właśnie zasilacz. Jest chyba w połowie oryginalny a pół nie. Kiedyś mi się ten kabel od tej kostki( od 1 cześci zasilacza) naderwał i kupiłem całą nową ale chyba ona była od innego laptopa. W każdym razie teraz mam tak że ta kostka czyli ta pierwsza cześć zasilacza od laptopa jest nieoryginalna ale ten kabel co idzie od tej kostki do prądu jest oryginalny; grafikę zmieniłem właśnie za 2 razem i wtedy też się tak "zwiesił" a wszystko brałem na najmniejsze chyba oprócz 1 lub 2 opcji w których zostawiłem na normalnym .
31-12-2012, 9:45
Odpowiedz cytując ten post
Jace123 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Post: #8
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Tylko menu 64 C podczas gry 75 C ale stawiam że jakieś kilka sekund przed tym było około 80 bo kilka sekund przed zawiechą było 78 C
31-12-2012, 12:49
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #9
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
To może być jednak wina zasilacza. Ewentualnie jeżeli ten problem jest uciążliwy można spróbować diagnozować sprawę w jakimś serwisie. Powiedz jeszcze czy w innych grach również się to zdarza?
02-01-2013, 16:26
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jace123 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Post: #10
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
W żadnej innej grze tak nie miałem a w poprzednie części ac grałem w te nowsze też i nic takiego nie było w skyrimie też a tam ustawienia mam chyba na średnich i nic mi nie zacina
02-01-2013, 18:52
Odpowiedz cytując ten post
Jace123 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Post: #11
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
No i tak jak juz wspominałem pokazue mi sie komunikat o wymianie baterii i jak kilkam tam w te zasilanie to pisze że może sie komputer wyłączać przez tą baterię ale ja mam zasilaczem podłączony także to ma znaczenia?
12-01-2013, 16:27
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #12
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Tak jak pisałem wcześniej zasilacz może mieć wpływ na stabilność. Może ta gra tak po prostu ma. Spróbuj skontaktować się z UbiSoft w tej sprawie.
12-01-2013, 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jace123 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Post: #13
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Pobrałem sobie ostatnio grę Warframe i jest to samo, dziś albo jutro kupuje nowy zasilacz i zobaczę. Kupiłem nowy zasilacz ale problem nadal jest i w wypadku assasin's creed i w Warframe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2013, 10:09 {2} przez Jace123.)
22-01-2013, 17:34
Odpowiedz cytując ten post
Jace123 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Post: #14
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
A temperatury podczas gry jednak sie troche różnią od tych gdy wtedy sprawdzałem bo wtedy patrzylem na szybko a teraz wszedłem w plik gdzie jest napisane wszystko i z tego co widzę to temperatura GPU podczas gry jest cały czas 80 lub 81 stopni a rdzeni 58 - 60 stopni
23-01-2013, 10:31
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #15
RE: AC III, zawiechy i kilka innych problemów
Ta temperatura jest graniczna, jeszcze się nie przegrzewa tak strasznie. Skoro nadal są problemy to pozostaje chyba jedynie oddanie komputera do serwisu.
25-01-2013, 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: