• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 29-03-2024, 8:47 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radeon HD6790 nie działa pod ASrock pro3 gen3
Autor Wiadomość
bialymisss Offline
Newbie
*

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #1
Radeon HD6790 nie działa pod ASrock pro3 gen3
Witam

Otóż kupiłem nowy komputer:

Płyta główna: Asrock z68 pro3 gen3
Procesor: i5-2400
Pamięć ram: 8 gb ram
Karta graficzna: XFX Radeon 6790
Zasilacz: OCZ CoreXstream 500W
System to Windows 7 Ultimatum x64

Niestety po podłączeniu zestawu okazuje się że karta graficzna nie działa (wiatraczek się kręci, menadżer urządzeń nie wykrywa karty, po podłączeniu kabla do karty monitor pokazuje brak sygnału).

W celu sprawdzenia czy to nie wina slotu PCIE podłączyłem starą kartę Radeon x800GTO i okazuje się że slot działa. Podłączyłem kartę HD6790 do innego komputera w konfiguracji:

Płyta główna: Gigabyte GA K8N Pro-Sli
Pamięć ram: 2gb
Zasilacz: Seasonic SS-500HT Active PFC F3 500W
Procesor: Athlon 64
System to Windows 7 Ultimate x64

Karta w tej konfiguracji działa i pokazuje się obraz na monitorze.
Do tego zestawu też podłączyłem zasilacz OCZ żeby go wykluczyć, i karta też działała.

Zaktualizowałem też bios z wersji 1.1 do 2.3 co poskutkowało jedynie tym że karta pojawiła się w menadżerze urządzeń jako nieznane urządzenie. Wszelkie próby wgrywania sterowników spełzły na niczym. Narzędzie od amd do automatycznego wykrywania urządzenia i wyszukiwania sterowników nie rozpoznało urządzenia.

Odłączyłem też dyski i napędy aby wykluczyć konflikt pomiędzy urządzeniami.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może się dziać że karta HD6790 nie chce działać z płytą główną z68 pro 3 gen 3 ?
19-08-2012, 21:06
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: