• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 25-04-2024, 19:00 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
xMichalx
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytan do profesjonalnych informatyków
Autor Wiadomość
xMichalx Offline
Newbie
*

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #1
Kilka pytan do profesjonalnych informatyków
Witam Serdecznie

Na wstępie bardzo prosiłbym o to, żeby w temacie wypowiadały się osoby, które chciałyby bezinteresownie pomóc, doradzić, a nie krytykować czy też też pisać posty niemające nic wspólnego z danymi pytaniami. Ponadto będę wdzięczny, jeżeli na moje pytania odpowiedzą ludzie pracujący w zawodzie, mający rozeznanie na rynku informatycznym.
W tym roku napisałem maturę i moim marzeniem jest kontynuowanie nauki w kierunku informatycznym. Sytuacja życiowa nie pozwala mi na studiowanie dzienne, ale studia zaoczne, dodatkowe kursy jak najbardziej wchodzą w grę. Jestem osobą pełną zapału i optymizmu, chciałbym zaangażować się w możliwie jak największy sposób i mam do was- profesjonalistów, znawców kilka pytań:

- Czy jest jakaś uczelnia (mowa tylko o kierunkach zaocznych) , którą szczególnie polecacie? Nie zależy mi na wybitnie trudnym, wysokim poziomie a rzetelnym przekazywaniu informacji przez profesorów.

-Jaki tryb studiów polecacie?

- Jakie kursy powinien ukończyć przyszły informatyk z aspiracjami wyższymi, niż " Pan Zbigniew od komputerów". Mam na myśli osobę, która mogłaby bez wielkich problemów dostać się do porządnej firmy.

- W jaki kierunek dokładnie warto się aktualnie zaangażować? Programowanie, analityka informatyczna, administracja sieci?

-Czy jest jakaś praca, którą mógłbym podjąć już teraz, dająca mi możliwość zdobycia doświadczenia, poszerzenia wiedzy pod kątem informatycznym lub taka, którą mógłbym wpisać w CV po ukończeniu studiów?

- Czy warto zacząć uczyć się samemu języków programowania? Przykładowo, chciałbym rozpocząć naukę C++
13-07-2012, 21:11
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #2
RE: Kilka pytan do profesjonalnych informatyków
szczerze mowiac, nie mam za specjalnie pojecia, aczkolwiek uczyc sie zawsze mozna, to napewno nie zaszkodzi. moim zdaniem jesli jestes na tyle zawziety, zeby sie tego uczyc to sie ucz, pewnie kiedys sie przydaWink
15-07-2012, 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tiritto Offline
Newbie
*

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Kilka pytan do profesjonalnych informatyków
Moim zdaniem zamiast pchać się na studia lepiej jest od razu szukać zawodu. Z tego co wiem pracodawcy lepiej patrzą na informatyków z kilkuletnim doświadczeniem niż na tych którzy mają papierek ze studiów.

Poza tym niestety, ale dużo tych "informatyków po studiach" to kompletni partacze. Nie raz widziałem już jakie abstrakcje potrafią odwalić podczas serwisowania sprzętu: przyklejenie portu D-Sub na taśmę klejącą, używanie dwustronnej taśmy klejącej do przyczepienia matrycy w laptopie, wy-diagnozowanie uszkodzonego RAMu gdy wystarczy zresetować CMOS i wszystko hula, a także wielu innych przypadków z serii "znajomy student coś tam zrobił".

Cytat:Czy jest jakaś praca, którą mógłbym podjąć już teraz, dająca mi możliwość zdobycia doświadczenia, poszerzenia wiedzy pod kątem informatycznym lub taka, którą mógłbym wpisać w CV po ukończeniu studiów?
Wykonywanie zleceń, praca w serwisach komputerowych. To takie dwie najłatwiejsze na start drogi.

Cytat:Czy warto zacząć uczyć się samemu języków programowania? Przykładowo, chciałbym rozpocząć naukę C++
Jestem skłonny powiedzieć, że wręcz nie warto uczyć się programowania inaczej niż samemu na podstawie dokumentacji danego języka Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2012, 1:44 przez Tiritto.)
29-07-2012, 1:42
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BodzioW Offline
Newbie
*

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Kilka pytan do profesjonalnych informatyków
aktualnie najbardziej liczą się umiejętności które ktoś potrafi wykorzystać w praktyce. Papierek zawsze można zdobyć na nic nie uczącej uczelni wieczorowe/zaocznej
13-08-2012, 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: