• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 18-04-2024, 23:58 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
MZx
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od czego zacząć i co trzeba wiedzieć? Strony www, hosting, domeny etc.
Autor Wiadomość
MZx Offline
Newbie
*

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #1
MyBB  Od czego zacząć i co trzeba wiedzieć? Strony www, hosting, domeny etc.
Cześć

Zamierzam stworzyć albo zlecić stworzenie strony www/bloga etc.
Kompletnie się na tym nie znam i chciałbym się tutaj zapytać ludzi którzy mają z tym obycie na codzień jak to wszystko wygląda od kuchni.
Od czego tak naprawdę zacząć i jak wygląda proces tworzenia bloga/strony www. (przykładów stron nie podam aby nie robić kryptoreklamy).

Czy to wygląda tak?:
1.Wiem że potrzeba domenę oraz hosting.
Kupuje domenę i hosting. I to się jakoś łączy tak?
2.Zakup serwera?
3.Stworzenie strony www / grafiki / skryptów etc.
4.Upload na serwer
5.Z serwera na hosting i domenę?
6.Strona gotowa, jest on-line.

Póki co to dla mnie czarna magia i nie wiem co, jak, gdzie etc.
Prosiłbym o porady, może macie jakieś odnośniki do poradników jak załatwiać takie sprawy, może znacie kogoś albo sami jesteście taką osobą która potrafi stworzyć takie coś od A do Z.

Co trzeba wiedzieć z wiedzy czysto informatycznej? Programowanie w różnych językach?
Nie do końca jestem przekonany, że mam do tego predyspozycje jako że jestem lamą z matematyki (chyba że się mylę i to jest nie ważne?)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.
14-05-2012, 9:52
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #2
RE: Od czego zacząć i co trzeba wiedzieć? Strony www, hosting, domeny etc.
1. Tak potrzeba domenę i hosting. Domena to sam adres, hosting to miejsce na serwerze gdzie umieszczasz pliki strony. Do serwera podpina się domenę. Obydwie usługi można wykupić u jednego rejestratora lub dwóch różnych.
2. Zakup serwera = hosting.
3. Tworzysz stronę w jakimś języku w zależności od potrzeb tego projektu lub zlecasz webmasterowi/agencji.
4. Pliki strony wrzucasz na swoje konto na serwerze.
5. Pliki są na serwerze a domena na niego wskazuje (dns dla domeny).
6. Tak jak napisałeś, jest on-line.

Jeśli chcesz sam spróbować zacznij od podstaw html'a -> http://www.kurshtml.edu.pl/
Oczywiście są też znaczniej zaawansowane języki pozwalające na tworzenie wysokiej klasy projektów. Matematyka zawsze się przyda, zwłaszcza w informatyce Wink

To tak w skrócie.
15-05-2012, 21:12
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b3zyr Offline
User
**

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Od czego zacząć i co trzeba wiedzieć? Strony www, hosting, domeny etc.
Na początek kupujesz domenę i hosting proponuje zakupić obie usługi w jednej firmie wtedy nie będziesz musiał nic podpinać. Mogę polecić Tobie firmę Netmark. Mają tam tanie domeny i hosting też. Podczas zakupu domeny tylko zaznaczasz żeby domena była podpięta pod zakupiony hosting i to wszystko. Po zakupie i opłaceniu dostajesz email z hasłami dostępu.

Kolejna rzecz to stworzenie strony internetowej tutaj trzeba trochę wiedzy lub jeśli jej nie ma można skorzystać z usług jakiejś firmy. Lub jeśli chcesz samemu to proponuje się zapoznać z poradnikami tworzenia stron internetowych w sieci jest ich wiele.

Następnym etapem kiedy stronę mamy gotową wgrywamy ją na serwer i to wszystko.

Najtrudniejszym elementem tego całego procesu jest promocja strony aby zyskiwała popularność to już jest temat rzeka.
31-01-2013, 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: