• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 30-04-2024, 21:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
kamilxxx99
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana na starych części na nowe. Potrzebna pomoc
Autor Wiadomość
kamilxxx99 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #1
Wymiana na starych części na nowe. Potrzebna pomoc
Witam, ostatnio dostałem zastrzyk gotówki tj. 900zł, no i postanowiłem ulokować te pieniądze w częściach do kompa. Myślałem głównie nad zmianą grafiki i dokupieniem RAM-u,
ale za tym zaś ciągnie się prawdopodobna zmiana zasilacza, i procesora, bo wyczytałem że jak kupię dobrą kartę graficzną, a procek słaby będzie to nie wykorzystam dobrze potencjału karty. Podam specyfikację komputera i kartę jaką chciałbym kupić.
PŁYTA GŁÓWNA-GIGABYTE GA-M61PME-S2P
PROCESOR-AMD Athlon™ 7750 Dual-Core Processor, 2711 MHz
KARTA GRAFICZNA-GeForce 9600gt 512 MB, a chciałbym zamienić na GeForce GTX 280 1024MB.
ZASILACZ-TRACER 400W 4life
PAMIĘĆ-2GB DDR-2
Jak już mówiłem, budżet to ok 900 zł. Kartę grafiki mam na oku za 350 zł. Więc zostaje mi 550 zł.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
31-03-2012, 16:20
Odpowiedz cytując ten post
bartos Offline
User
**

Liczba postów: 31
Reputacja: 4
Post: #2
RE: Wymiana na starych części na nowe. Potrzebna pomoc
Twoja płyta gł. może mieć mostek GeForce 6100 lub nForce 430. Najlepiej byłoby gdybyś napisał na forum który z tych mostów masz u siebie. Najlepiej to sprawdzić zerkając pod obudowę, prawdopodobnie będziesz miał na nim radiator, to też polecam sprawdzić w instrukcji od płyty głównej jaki masz NB. O ile masz mostek GeForce - obejdzie się bez wymiany procka, jeśli masz nForce niektóre gry nie wykożystają w 100% Twojej nowej karty graf. Podobnie z pamięcią ram - nie będzie działać z pełną prędkością. Co do RAM ... jeśli chcesz to oczywiście możesz dołożyć, jednak tak na prawdę nie przyda Ci się ona - chcesz przyśpieszyć i mieć większe możliwości na używanie dużych (obciążających) procesów - zwiększ wielkość pliku stronnicowania do np. 10 GB. Odczujesz zwiększenie szybkości i mniejsze spowolnienie pracy komputera podczas jego maksymalnego obciążenia. Niestety zasilacz szczerze mówiąc - "kicha" zalecam wymianę np. Na jakiegoś Corsaira +500 W : ) Pozdrawiam Smile
31-03-2012, 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: