• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 29-03-2024, 10:24 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komputer do internetu
Autor Wiadomość
albatros Offline
User
**

Liczba postów: 11
Reputacja: 0
Post: #1
Komputer do internetu
Witam,
proszę o złożenie, dla mnie, dość taniego zestawu. Komputer będzie głównie do internetu, czasem do zrobienia jakiejś grafiki. Wszystko pod kontrolą Ubuntu. Chciałbym by Compiz-Fusion działał dość płynnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2009, 13:17 {2} przez albatros.)
18-10-2009, 13:16
Odpowiedz cytując ten post
Lampard Offline
Znawca
***

Liczba postów: 80
Reputacja: 6
Post: #2
RE: Komputer do internetu
Jakaś cena orientacyjna? Smile Bo akurat internet można przeglądać na właściwie każdym sprzęcie. Jeżeli masz około 1000zł zastanów się nad Netbookiem, jeżeli ma to być konkretnie PC to tak jak mówię, cenę podaj i powiedz, czy ma to być sama jednostka tak jak to robiłem swego czasu w Gotowych zestawach, czy mamy też w tej cenie dobrać np. monitor.

Pozdrawiam.
18-10-2009, 15:28
Odpowiedz cytując ten post
albatros Offline
User
**

Liczba postów: 11
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Komputer do internetu
Budżet: ok. 1000 zł
Chodzi mi konkretnie o PC + monitor, nie mam dużych wymagań więc jeśli uda się złożyć coś poniżej 1000 zł będę wdzięczny Wink
18-10-2009, 19:00
Odpowiedz cytując ten post
spid3r Offline
Newbie
*

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Komputer do internetu
19-10-2009, 11:06
Odpowiedz cytując ten post
Lampard Offline
Znawca
***

Liczba postów: 80
Reputacja: 6
Post: #5
RE: Komputer do internetu
Ostatnio nie mam dużo czasu, szczególnie w dni robocze także dopiero teraz mogę Ci odpisać.

Osobiście uważam, że nie ma sensu ładować 1000zł w komputer do internetu, bo za 1200zł można złożyć sprzęt na którym bez problemów można grać w nowsze gry ;]

Powiem tak - cokolwiek kupisz - internet będziesz na tym mógł przeglądać. Nie wiem czy zamierzasz kupić sprzęt gdzieś u siebie czy w internecie, ale poglądowy zestaw to jakieś max 512MB Ram, procesor taktowany 1200MHz, dysk jaki sobie zażyczysz, odpowiednia płyta główna do dysku i karta graficzna, dzięki której będzie chodził Compiz na w miarę przyzwoitym poziomie.

Nie jestem w stanie Ci jakoś konkretnie pomóc, bo tak szczerze mówiąc to poszedłbym na Twoim miejscu do jakiegoś sklepu i zorientował się, bo to nie ma sensu ażeby oni Ci jeszcze zamawiali części Smile

Dodam tylko że mi kiedyś do przeglądania internetu wystarczał komputer z 128MB Ramu, GF2 MX 400 i Athlonem XP 2200+ (1,8GHz), gdybyś kupił coś podobnego, z większą ilością pamięci i może mocniejsza kartą graf (GF 4Ti?) byłbyś zadowolony, do tego płyta główna jaką Ci tam dadzą w sklepie do procesora, zależy jaki procesor wybierzesz i się zmieścisz duuużo poniżej 1000zł.

No chyba że koniecznie chcesz żebym Ci jakieś części przedstawił, ale to już tylko dzięki allegro, bo konkretnych producentów tak starego sprzętu wcale nie tak łatwo znaleźć.

Pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2009, 7:26 {2} przez Lampard.)
21-10-2009, 7:21
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: