• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 18-05-2024, 23:04 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
K-MeeL
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z instralacją XP na Laptopie
Autor Wiadomość
K-MeeL Offline
Newbie
*

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #1
Problem z instralacją XP na Laptopie
A więc od początku. Zakupiłem dwa dni temu Laptopa Asus M51A T4200. Do notebooka zostały dołączone na płycie CD sterowniki do systemów Windows XP oraz Widnows Vista! Systemu nie otrzymałem, ale wcześniej już na płytce miałem...

Wrzuciłem płytkę i zaczęło się instalować: Znaczy pojawiło się okienko z Instalatorem Systemu Windows... Po chwili na niebieskim tle pojawił się komunikat:

"Pojawił się problem i system windows został zamknięty aby zapobiec uszkodzenia komputera.

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błedu STOP, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki. Upewnij się, czy wszelki nowy sprzęt i opropgramowanie są poprawnie zainstalowane. Jeżeli jest to nowa instalacja, poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje dla systemu WINDOWS, które mogą byc potrzebne. Jeżeli problemy będą się powtarzac wyłącz, lub usuń wszelki nowozainstalowany sprzęt i oprogramowanie, wyłacz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przesłanianie. Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyc trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlic zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz tryb awaryjny..

Co to może być?! Jak mam zainstalować system w laptopie?

PROSZĘ POMOCY!

Z tego co wiem coś trzeba w BIOSIE pokombinować. Ja niestety nie mam zielonego pojęcia.
04-07-2009, 14:13
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #2
RE: Problem z instralacją XP na Laptopie
Zaczełeś instalować system Windows XP czy Windows Vista?
04-07-2009, 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bond Offline
Newbie
*

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Problem z instralacją XP na Laptopie
Windows Xp masz na własnej płytce.
Sterowniki też na osobnej.

Czy nie trzeba by tego połączyć? Przygotować płytę Windowsa Xp z "przyklejonymi" sterownikami które otrzymałeś od producenta?

Tutaj jest pokazany sposób jak to można zrobić jednak nie jestem pewien czy jest on legalny.
05-07-2009, 9:37
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #4
RE: Problem z instralacją XP na Laptopie
Bond ten sposób jest fajny (znam go Smile) ale nie o to chodziło. Chodzi o to, że pojawia się BSOD. On nie pojawia się z powodu braku sterowników.

A masz może płytę z Windows Vista. Uruchom instalator i popatrz czy też bedzie BSOD.
05-07-2009, 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: