• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 30-04-2024, 17:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
makusiatko25
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwny przypadek z procesorem
Autor Wiadomość
makusiatko25 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 1
Post: #1
Question  Dziwny przypadek z procesorem
Witam wszystkich użytkownikow.Mam mały problem z procesorem a mianowicie,posiadam xp athlona 2200(1.8ghz) na plycie msi.Po fotmacie widzi mi jako 1500 xp(1.35ghz)nic niemoge na to poradzic proboje szyne zmieic mnoznik to sie wylacza i pika 2 razy czyli niedobrze....raz mi sie udalo naprawic cos pogrzebalem i widzial go jako 1.8 lecz teraz znow se sam powrocil do 1.35ghz.Niemam pojecia co mu moze byc.prosze o pomoc tylko sensowna a nie pytania czy sprawdzalem mnoznik itp...cokolwiek bym przestawil komputer sie restartuje i niemoge nic go zmienic na taki jaki byl w orginale po prostu system go dostosowywuje do najnizszych parametrow.prosze o pomoc
30-06-2009, 11:14
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #2
RE: Dziwny przypadek z procesorem
Możliwe, że masz stary BIOS, który nie za bardzo obsługuje twój procesor lub też twój procesor jest wyposażony w technologie regukcji wydzielnia ciepła i poboru mocy. Jego szyna FSB jest zmieniana w "locie" według tego co użytkownik robi. Smile
30-06-2009, 18:21
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
makusiatko25 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 1
Post: #3
RE: Dziwny przypadek z procesorem
watpie iz mialbym taki procesor xp 2200(1.8ghz) ktory w zaleznosci co sie robi sam se zmienia czyne i mnoznik za stara technologia.co do biosu to jakby bylo cos nietak to by przed formatem tez sie tak dzialo.cos mu odwalilo i niewiem co:-)
03-07-2009, 5:47
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #4
RE: Dziwny przypadek z procesorem
Wiesz co, wyjmij delikatnie procesr i odczytaj numery, które są na rdzeniu i napisz je tutaj.
03-07-2009, 10:59
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
makusiatko25 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Dziwny przypadek z procesorem
nieumiem nieznam sie na tym az tak.dziwna sprawa sformatuje go i zobaczymy dalej
15-07-2009, 10:13
Odpowiedz cytując ten post
Odzik Offline
Newbie
*

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Dziwny przypadek z procesorem
witam.

Ostatnio moj komp jakos zwolnil... tyle ze nie potrafie okreslic tego 'ostatnio' ale wydaje mi sie ze mialem wieksza moc procesora niz 1.2MHz Wink
Czy jakbym wam jakies dane podal to byscie byli w stanie mi pomoc ? ;>
Mam program cpu-z , hjt i pc wizard Wink ale jak cos do diagonstyki to moge tez sciagnac i obaczyc Smile tylko musicie pokierowac co Smile (wstepne wnioski moglem cos pogrzebac kiedys dawno w biosie ;p)




E. pomoglo przywrocenie ustawien biosu :P
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2009, 11:58 przez Odzik.)
15-07-2009, 11:02
Odpowiedz cytując ten post
bartos Offline
User
**

Liczba postów: 31
Reputacja: 4
Post: #7
RE: Dziwny przypadek z procesorem
Jeśli masz odwagę możesz spróbować update biosu. Zła revizja, jedna zła linijka i płyta główna do wyrzucenia, lub do naprawy z dyskietką naprawczą (10% szans na sukces). Jeżeli po update bios nie będzie efektu - wymieniamy płytę główną - nie ma siły Smile
27-03-2012, 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: