• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 29-04-2024, 10:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
astrIX
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z sterownikami windows 7 :(
Autor Wiadomość
astrIX Offline
User
**

Liczba postów: 14
Reputacja: 0
Post: #1
Sad  Problemy z sterownikami windows 7 :(
Witam,

Dość niedawno zainstalowałem windowsa 7 . Zainstalowałem sterowniki do neta i miałem zamiar zainstalować pozostałe sterowniki (karta graficzna,płyta główna) i tu pojawił się problem.Po pobraniu sterowników do karty graficznej i próbie instalacji pokazuje się błąd "Program instalacyjny nie może znaleść sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem".Próbowałem zainstalować wersje 32-bitową ale pokazuje się "Używany system operacyjny nie jest systemem windows vista,te sterowniki są przeznaczone tylko dla systemów windows vista".Więc podjąłem kolejną próbę i pobrałem sterowniki 62 i 32 bitowe dla windowsa 7 ze strony nvidi i także nie działa wyskakuje(wersja 64bitowa)"Dany system nie jest systemem windows 7 / vista 64-bit.Sterowniki są przeznaczone tylko dla vista i windows 7 64 bit." Więc zainstalowałem wersje 32 bitowa i ten sam błąd tylko że pisze zamiast 64 to dany system nie jest systemem windows 7 / vista 32 bity.Ja juz nie wiedziałem o co chodzi więc pobrałem sterowniki do płyty głównej(myślałem ze co chociarz się zainstaluje i pomorze ale nie,tym razem pokazuje się "Does not support this Operating System : WNT_6.1P_64_MCE" CZY KTOŚ WIĘ O CO MOŻE TU CHODZIĆ ?? Crying ŻADNE STERY NIE DZIAŁAJĄ,TYLKO DO NETA DZIAŁAŁY !!

MÓJ SPRZĘT :

System operacyjny : Windows 7 Ultimate Professional 6.01.7127
Processor : AMD Athlon 64 X2 3800+ @ 2000 MHz
Płyta główna : Asus M2A-VM
Karta graficzna : Nvidia Corp GeForce 7900 GS
DirectX : Version 10.00
16-06-2009, 15:39
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #2
RE: Problemy z sterownikami windows 7 :(
No cóż Windows 7 oficjalnie nie został jeszcze wydany, wiec problemy ze sterownikami to norma.
16-06-2009, 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
astrIX Offline
User
**

Liczba postów: 14
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Problemy z sterownikami windows 7 :(
hmm zrobiłem formata i zaistalowałem windowsa vista home premium (orginał) i pokazuje się ten sam błąd,"Instalator nie może wykryć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem.Nasuwa mi się myśł iż mam za starą karte graficzną która nie obsluguje nie których dodatków w viscie i windowsie 7 takich jak aero,aero shake ale czy to możliwe ? przecież moja karta nie należy do b.starych.Kiedy posiadałem windowsa xp,przebieg instalacji moich sterowników przebiegał bez zarzutów a to pewnie dlatego że miałem orginalne i dopasowane do systemu.

Karta graficzna > Nvidia GeForce 7900GS ( pobierałem sterownik 185.85 deskop ze strony nvidi) wersja sterowników na orgianlnej płycie pod xp to 91.47 ale nie moge znaleść ich pod viste 32-bitową.
Proc > AMD Athlon 64X2 dual procesor 3800+
Płyta główna > M2A Series AMD 690G
17-06-2009, 20:13
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #4
RE: Problemy z sterownikami windows 7 :(
Cytat:Kiedy posiadałem windowsa xp,przebieg instalacji moich sterowników przebiegał bez zarzutów a to pewnie dlatego że miałem orginalne i dopasowane do systemu.

To są nie oryginalne sterowniki?

Czemu tak bardzo chcesz mieć Vistę albo 7, czy nie lepiej pracować na XP?
17-06-2009, 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
astrIX Offline
User
**

Liczba postów: 14
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Problemy z sterownikami windows 7 :(
Mick napisał(a):Czemu tak bardzo chcesz mieć Vistę albo 7, czy nie lepiej pracować na XP?

Na viscie mi tak bardzo nie zależy ale windows 7 podoba mi się pod względem wyglądu i wydajności.Jest szybki i nie zamula przy tym kompa tak jak vista.A jeżeli chodzi o xp to mam orginalnego xp i stery i chyba narazie będe pracował na xp do czasu aż nie zmienię sprzętu....tylko żę na xp mam problem,gdy instaluje xp i stery wbijam na neta albo cos porobię i po chwili zwiecha jakieś czerwone kropki na ekranie i reset.Na ekranie bootowania tez sa pasy.Zrobiłem screena kiedy pasy mi się pokazały na ekranie ale odziwo komputer się nie wyłączał po chwili pasy znikneły i ku mojemu zdziwieniu na screenie tekże znikneły(był czysty bez pasów) to sugerowało że to nie komp szwankuje tylko monitor. Ale czy to możliwe że przez awarie monitora reseetował się PC ? gdy miałem windowsa 7 to pokazywały się pasy ale komp się nie resetował ? dziwne
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2009, 10:36 przez astrIX.)
18-06-2009, 11:00
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #6
RE: Problemy z sterownikami windows 7 :(
No możliwe, że to jest wina Monitora lub zbyt wysokiej temperatury karty graficznej.

Sprawdż jakie masz temaratury i podaj je oraz napisz jaki masz sprzęt.
20-06-2009, 10:57
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Przemas0301 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Problemy z sterownikami windows 7 :(
A skoro podoba ci się wygląd z siódemki, to na WinXP można ściągnąć i zainstalować skórkę. Będziesz mógł nawet zmienić wygląd ładowania się systemu
20-06-2009, 11:02
Odpowiedz cytując ten post
astrIX Offline
User
**

Liczba postów: 14
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Problemy z sterownikami windows 7 :(
Nie chcę znowu zakładać nowego tematu więc piszę tu...Pojawił się nowy problem.Jeszcze jak miałem viste wspominałem że pojawiają się pasy i kropki na ekranie...myślałem że to od monitora ale jednak niee (chyba).Zainstalowałem windowsa xp i próbowałem instalować orginalne sterowniki dołączone do windowsa (zawsze działały) wspomne tylko że cały czas miałem dziwne pasy i kropki na ekranie.Podczas owej instalacji w połowie resetuje się komputer i sterów nie moge zainstalować.Próbowałem więc instalować je przez tryb awaryjny,zainstalowałem i instalator zarządał zresetowania koputera aby zmiany zostały wprowadzone(tak jak zawsze po instalacji sterów).Resetuje,ładuje się system i staje ten pasek i reset.Aby system się nie resetował musze odinstalować stery wtedy wszysko działa ale oczywiście bez sterowników mi tnie grafa a pasy i ktopki dalej mam na ekranie.Także chyba jest coś z karta graficzną hmmm może ktoś pomoże ?
Mick napisał(a):Sprawdż jakie masz temaratury i podaj je oraz napisz jaki masz sprzęt.

Więc,
Procesor : AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 3800+, 1999 MHz
Płyta główna : Asus M2A-Series
Ram : 1GB
Karta graficzna : Nvidia corp GeForce 7900GS
System operacyjny : Windows XP

Temperatury :
GPU : odziwo nic nie wykazuje przy karcie graficznej hmm może nie mam czujnika temp.
CPU 1 : 28 C
CPU 2 : 30 C
HDO : 30 C
Core 30 C
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2009, 10:36 przez astrIX.)
22-06-2009, 10:16
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #9
RE: Problemy z sterownikami windows 7 :(
Cytat:odziwo nic nie wykazuje przy karcie graficznej hmm może nie mam czujnika temp.

Raczej to, że ta karta jest uszkodzna. Sprawdź jakąś inną.
22-06-2009, 19:59
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
astrIX Offline
User
**

Liczba postów: 14
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Problemy z sterownikami windows 7 :(
Udało mi się sprawdzić temperaturę mojej karty graficznej.Wynosiła ona 70-80 C także mi wydaje się że jest to dość wysoka temperatura.....
23-06-2009, 13:56
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: