• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 18-04-2024, 22:30 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
meciarz
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux dla początkującego
Autor Wiadomość
meciarz Offline
Newbie
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Post: #1
Linux dla początkującego
hej
Mam pytanie, zamierzam przesiąść się na linuxa, jako użytkownik początkujący mam problem z wyborem dystrybucji, jaką polecacie?
08-12-2007, 21:00
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #2
 
W sumie na Linuxie praktycznie w ogóle się nie znam, ale Ubuntu udało mi się bez problemowo zainstalować. Dystrybucja jest przyjazna dla użytkownika i raczej prosta w obsłudze, więc mogę ją polecić.
08-12-2007, 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #3
 
Zrób sobie test na:
Kod:
http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/
Na jego podstawie dowiesz się, która dystrybucja najbardziej pasuje do Twoich celów Wink
08-12-2007, 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PHmaster Offline
Newbie
*

Liczba postów: 8
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Linux dla początkującego
polecam ubuntu Smile
26-01-2008, 21:15
Odpowiedz cytując ten post
m4r1usz Offline
Znawca
***

Liczba postów: 154
Reputacja: 4
Post: #5
RE: Linux dla początkującego
Ja rowniez polecam na poczatek ubuntu.
Na wiekszosci for pewnie polecali ci Mandrive ale z niej nic dobrego nie wiciagniesz.
System muli komputer i do tego wszystko jest praktycznie jak na windowsie.
Na poczatek ubuntu, potem bedziesz mogl sie przerzucic na cos bardziej ambitniejszego typu gentoo czy slackware.
27-01-2008, 1:07
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fanatic Offline
Znawca
***

Liczba postów: 54
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Linux dla początkującego
Ubuntu polecam jedynie dla początkujących(imitacja Windowsa) mało się nauczysz nie poznasz Linuxa. Prosty, szybki.
Jeżeli chcesz na poważnie potraktować Linuxa na początek polecam OpenSuse lub Debiana
28-01-2008, 14:47
Odpowiedz cytując ten post
Lumajas Offline
User
**

Liczba postów: 23
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Linux dla początkującego
Hmm co do tego, że Mandriva muli kompa totalnie się nie zgadzam, mam u siebie Mandrive 2008 Power Pack i jestem bardzo zadowolony... fakt, że jeśli chodzi o Linuxa jestem też początkujący, ale miałem do czynienia z Suse i Kubuntu... sądze, że na początek Mandriva jest idealna... w razie gdy chce zainstalować jakiś pakiet, system informuje mnie co powinno być jeszcze doinstalowane... w kubuntu nie zawsze ;/ W sumie kwestia wyboru dystrybucji jak dla mnie podyktowana jest przyzwyczajeniem, ale to tylko moje skromne zdanie... lekkiego noobka w dziedzinie Linuxa...
28-04-2008, 19:15
Odpowiedz cytując ten post
sirgreg Offline
Newbie
*

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Linux dla początkującego
obecnie posiadam Suse, ale zastanawiam się jak "pracuje" się na innych systemach. wadą niewątpliwą Suse jest Yast. strraaasznie wolny przy wgrywaniu repozytoriów. a poza tym fajnie jest. polecam Susła. niedługo będzie 11-tka. cool
04-06-2008, 20:49
Odpowiedz cytując ten post
m4r1usz Offline
Znawca
***

Liczba postów: 154
Reputacja: 4
Post: #9
RE: Linux dla początkującego
Jeżeli chcesz czegoś szybkiego a zarazem ambitnego do przesiądź się na archa a jako środowisko graficzne weź fluxbox. Może przerazić Cię fakt, że przy archu nie masz graficznego instalatora, wszystko musisz wklepywać spod konsoli. Ale gdy przez to wszystko przejdziesz i samemu sobie skonfigurujesz sytem pod swoje potrzeby wtedy dopiero go docenisz. Menadżer pakietów na archu też jest bardzo fajny, mowią tutaj o pacman'ie. Jeżeli cenisz sobie szybkosc pracy do zdecydowanie arch + fuxbox.
05-06-2008, 2:44
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shiver Offline
User
**

Liczba postów: 10
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Linux dla początkującego
Na początek polecam slackware lub ubuntu. Ja niedawno zainstalowałem sobie jako debiana (przedtem nie miałem styczności z linuxami), jestem z niego bardzo zadowolony, ma dużo opcji i ogólnie jest ok.
22-06-2008, 22:18
Odpowiedz cytując ten post
yoor4 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Post: #11
RE:
Vinci napisał(a):Zrób sobie test na:
Kod:
http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/
Na jego podstawie dowiesz się, która dystrybucja najbardziej pasuje do Twoich celów Wink

fajna stronka Smile wyszedł mi slackware, którego z resztą używam i nie polecam początkującym użytkownikom :P slackware nie jest userfriendly, on jest usermotivating.

Wracając do tematu.. Ubuntu, Fedora, Mandriva (sam od niej zaczynałem).

PS: nie zapomnij o osobnej partycji dla /home będzisz mógł spokojnie zmieniać systemy jak rękawiczki bez utraty danych :P
01-07-2008, 0:48
Odpowiedz cytując ten post
maciek9980 Offline
Znawca
***

Liczba postów: 134
Reputacja: 3
Post: #12
RE: Linux dla początkującego
OpenSUSE 11.0 jest całkiem niezły, choć można mieć b. duże problemy ze znalezieniem sterowników do np. karty sieciowej
05-07-2008, 20:56
Odpowiedz cytując ten post
grocekonelove Offline
User
**

Liczba postów: 15
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Linux dla początkującego
Wiec jeśli jestes początkujący to oczywiście UBUNTU 9.04 i radził bym Ci się pośpieszyć, bo ponoć ma byc płatny!
25-06-2009, 12:07
Odpowiedz cytując ten post
politan Offline
User
**

Liczba postów: 20
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Linux dla początkującego
Ubuntu,SuSe albo Debian pomogą Ci stawiać kroki na początku. Ja zaczynałem od Slackware i myślę, że to też było by dobre ale jeśli chcesz poznać Linux'a od "podszewki". Większość konfiguruje się nie graficznymi narzęziami ale z poziomu konsoli. Myślę, że najprędzej na nim się nauczysz Linux'a. A jeśli chodzi o prostotę to Ubuntu,SuSe lub Debian.
11-07-2009, 15:00
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: