• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 05-05-2024, 16:50 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
kosma26
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głośny laptop
Autor Wiadomość
kosma26 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Post: #1
Głośny laptop
Witam
Posiadam asusa z53u. Komp został zakupiony w listopadzie 2007r. od jakiegoś czasu kiedy jest uruchomiony strasznie głośno działa nagrzewając się przy tym. Głośny dźwięk wydostaje się z prawej strony tuż przy klawiszu włączania. nie wiem co się dzieje, bo do tej pory wszystko było ok.
Oba dyski(c i d) mają jeszcze wolne miejsce.
Komputer jest jeszcze na gwarancji ale nie chcę go oddawać, bo wiem ile trwają takie naprawy, a komp mi jest bardzo potrzebny.
Czy mogę zrobić coś sama, jak temu zaradzić i co jest przyczyną takiego głośnego działania wentylatora??
Proszę o jakieś wskazówki i pomoc.
Dzięki z góry. Pozdrawiam.
kosma26.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2009, 18:57 przez Vinci.)
18-05-2009, 18:16
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #2
RE: GŁOŚNY LAPTOP
Wentylator działa głośno bo:
a) jest uszkodzony
b) jest zakurzony
c) a i b razem

Widzę, że nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem komputera, w takim razie lepiej oddaj laptopa do serwisu, wyczyszczenie go to góra 1 dzień w serwisie. Ale kiedy już coś się zepsuje, bo np. się przegrzało, naprawa może potrwać bardzo długo lub też nawet może dojść do unieważnienia gwarancji. Smile

Tak przy okazji, przy pisaniu wyłącz klawisz "Caps Lock" :-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2009, 18:27 przez Mick.)
18-05-2009, 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kosma26 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Post: #3
RE: GŁOŚNY LAPTOP
Czyli najprawdopodobniej chodzi o tylko o wentylator... wiem jak to jest oddawać coś na gwarancję, minimum 2 tyg. A jeśli sama wymieniłabym wentylator to jakie to mogłyby być koszty?
18-05-2009, 18:32
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #4
RE: GŁOŚNY LAPTOP
Ale uwierz mi, że serwisanci porostu wyczyszczą tylko Ci ten wiatraczek. (Podarunkiem, że jest tylko zakurzony) to góra 1 dzień. Możesz sama wymienić wiatraczek to prawda, koszta w granicy 20 zł, ale... to delikatna operacja i możesz coś uszkodzić. Samym dotknięciem dłonią możesz przenieść ładunek elektryczny i tym samym uśmiercić twojego laptopa.
18-05-2009, 18:40
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kosma26 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Głośny laptop
Chyba obędzie się bez serwisu i wymiany, przynajmniej na razie. Odkurzyłam dokładnie wszystkie kratki z wylotem powietrza. Temp. 83-90 spadła do 35-50, więc chyba pomogło:D
20-05-2009, 8:41
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: