• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 01-05-2024, 17:33 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
Crawler28
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spalona karta graficzna?
Autor Wiadomość
Crawler28 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Post: #1
Spalona karta graficzna?
Witam serdecznie, problem który opisze pojawił się dzisiaj dodam że komputer mam jakieś 2 lata nic takiego wcześniej się nie działo mianowicie, podczas grania nagle zaczął dziwnie migać monitor, po czy zawieszał się system, po restarcie było wszystko ok, uruchomiłem grę grałem swobodnie grałem jakieś kilkadziesiąt minut po czym problem się powtórzył, hmm znów komputer się zawiesił po ponowieniu czynności również stało się to samo z tym że tym razem pojawiły się w grze dziwne tak jakby piksele dziwne kwadraciki, tyle że tym razem to wszystko pojawiało również się po ponownym uruchomieniu systemu od razu po uruchomieniu było widać nawet fragmencik gry reszta ekranu pokryta pikselami, paskami, kwadratami różnego koloru i system wisiał, sytuacja powtarza się po każdorazowym uruchomieniu komputera, uruchomiłem systemem w trybie awaryjnym wszystko działa odinstalowałem stery grafiki i ku mojemu zdziwieniu komputer uruchomił się w trybie normalnym ale już próba instalacji jakichkolwiek sterowników podoóje właśnie ten problem tzn system startuje pojawia się znaczek windows czarny ekran nawet nie widać strzałki z klepsydrą po czym nagle się włącza tak jak by system z tymi kwadratami itd w ogóle nie widać obrazu nic nie da się zrobić ponieważ od razu się wiesza ;/ aha jeszcze jedno zjawisko, nie zależnie czy w systemie awaryjnym czy w biosie czy podczas startu systemu pojawiły się jakieś mało widoczne paski pionowe na ekranie. Czy to objawy spalenia karty? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

System- XP SP2
Płyta- Asus m2n
Procek- AMD Athlon x2 64 4200+2,2 ghz
Ram- 2 giga
Grafa- Geforce 8500gt 512 ram ( stery nvidia 181.20)
Zasilacz- Procomp ATX ky 400W
Monitor- LCD Samsung
05-04-2009, 5:21
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #2
RE: Spalona karta graficzna?
Gdyby ta karta była spalona to najprawdopodobniej nic by nie było widać. Mogła ulec jakiemus uszkodzeniu i dlatego tak się dzieje. Przetestuj ją gdzieś indziej na jakiejś grze czy 3D Marku.
05-04-2009, 9:33
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crawler28 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Spalona karta graficzna?
Nie mam możliwości przetestowania jej bo właśnie nic nie widać po uruchomieniu komputera cały ekran jest w paskach, kropkach jakiś kwadratach nie widać zupełnie nic i dzieje się tak od razu jak startuje system i w tym też momencie się zawiesza wygląda uruchamia się tylko i wyłącznie kiedy odinstaluje sterowniki w trybie awaryjnym systemu ale już próba zainstalowania jakichkolwiek sterowników kończy się właśnie tym problemem. Postaram się umieścić fotkę tego problemu.
05-04-2009, 9:56
Odpowiedz cytując ten post
kocon Offline
Znawca
***

Liczba postów: 77
Reputacja: 3
Post: #4
RE: Spalona karta graficzna?
Na innym komputerze też tak jest ?
05-04-2009, 10:11
Odpowiedz cytując ten post
Crawler28 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Spalona karta graficzna?
[Obrazek: spma0007.jpg]

Tak wygląda problem tuż po uruchomieniu systemu.Nie mam możliwości sprawdzenia na innym komputerze ludzie czy jak bym miał to pytał bym na forum? wtedy miał bym jasność.
05-04-2009, 10:19
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #6
RE: Spalona karta graficzna?
W starym Radeonie 9100 też tak było. Jak się okazało BIOS te karty uległ uszkodzeniu. Być może w twojej jest podobnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2009, 10:41 przez Mick.)
05-04-2009, 10:40
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crawler28 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Spalona karta graficzna?
Jak sprawdzić czy jest to problem z biosem karty?
05-04-2009, 11:11
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #8
RE: Spalona karta graficzna?
Bez specjalistycznego sprzętu, niestety się nie da. Możesz jeszcze sprawdzić czy karta nie ejst fizycznie uszkodzona; czy kondensatory są całe czy wypukłe itp.
05-04-2009, 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crawler28 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Spalona karta graficzna?
Przeglądałem kartę dość dokładnie nie widzę żadnych widocznych uszkodzeń wygląda jak nówka.
05-04-2009, 11:20
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #10
RE: Spalona karta graficzna?
Więc najprawdopodobnije uszkodzeniu uleg: procesor GPU, pamięć lub BIOS
05-04-2009, 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crawler28 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Spalona karta graficzna?
A czy możliwe jest to że ta karta została uszkodzona przez zasilacz? bo takie słuchy mnie doszły trochę mnie to dziwi bo gdyby tak było to miał bym jakieś objawy np resetowanie czy wyłączanie się kompa lub zawieszanie a nic takiego przez 2 lata jak mam kompa się nie działo.
05-04-2009, 11:50
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #12
RE: Spalona karta graficzna?
Wiesz kiedy zasilacz jest uszkodzony (Nie zniszczony!) to trudno przewidzieć jakie to może mieć konsekwencje. Może on podawać za małe napięcie lub (co gorsza za duże.)
05-04-2009, 12:36
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crawler28 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Spalona karta graficzna?
Po wymianie karty na 9600gt wszystko wróciło do normy następnym zakupem zasilacz, dziękuję za odpowiedzi temat do zamknięcia.
06-04-2009, 12:13
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: