• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 01-05-2024, 20:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
invok3d
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z GeForce 8500 GT
Autor Wiadomość
invok3d Offline
Newbie
*

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Post: #1
Problem z GeForce 8500 GT
Witam. Otoz zakupilem niecaly tydzien temu nowego GF 8500 gt w sklepie sieci komputronik. (Wiem ze moglem sie bardziej postarac i zainwestowac w cos na miare naszych czasow ale to mi w zupelnosci wystarcza ). Mój problem tkwi w tym że po podłączeniu juz samej karty i zainstalowaniu sterowników etc dołączonych do tej grafiki postanowilem sobie nareszcie pograc w Counter Strike na normalnych fpsach i przy normalnej karcie graficznej. (Moja wczesniejsza grafika GF 7300 gt spaliła się i chodziło tutaj o pamięci karty. Do czasu zakupu nowej karty graf. działałem na integrze.). I tutaj jak na złość po niedługim czasie gry pojawił sie problem podobny do tego z moją poprzednią grafiką gdy jeszcze byla sprawna. Podczas gry fps nagle drastycznie spadł do około 20-30 klatek na sekunde. Moja pierwsza myśl była taka że moja nowo co zakupiona karta ujawniła jakiś pierwszy swój feler. Wyszedłem więc do Windowsa przy włączonej grze wchodzę w Menedżer Zadań i moim oczom ukazuje się stu procentowe zużycie procesora przez samą grę czyli proces "hl.exe". Okazuje się że moje obawy się potwierdziły i przy próbie uruchomienia innej losowej gry jak np. NFS Most Wanted wszystko z początku chodzi cudownie i pięknie aż tu nagle ta sama sytuacja jak przy Counter Strike. Właściwie to dzieje mi sie tak po dłuższym czasie gry w każdą inną grę i nie wiem zupełnie jak temu zaradzić. Z góry chcę napisać że jestem świeżo po formacie gdyż myślałem już o tym że to moze byc wina wirusów czy coś takiego ale okazało się że jednak to nic nie pomoglo i problem występuje nadal. W mojej osobistej opini to wydaje mi sie że karta graficzna "kłóci" mi się z resztą sprzętu ponieważ ten aktualny GF jest od Gigabyte zresztą jak i ten poprzedni GF 7300 przy którym problem także występował. Dodam jeszcze że ten nowy GF po zakupie posiadał tylko chłodzenie pasywne i w stresie osiągał okoł 75 stopni jednak dokupiłem do niego cooler i teraz temperatura spadła o ok. 20 stopni w stresie więc wykluczam przyczynę przegrzewania się. Prosze was o jakieś rady tudzież pomoc.

Konfiguracja sprzętowa:

AMD Athlon 3200+ 2,0 GHz (64)
Płyta Główna ASUS A8V-VM SE / A3200
Pamięć Ram 2x 256 MB DDR 400 MHz
Karta Graficzna GeForce 8500 GT 256 MB/DDR2/128 bit magistrala/ PCI-E
Zasilacz CHIEFTEC 350 W
Dysk Seagate 250 GB

Pozdrawiam
04-04-2009, 9:25
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #2
RE: Problem z GeForce 8500 GT
Pobiez program 3DMark, uruchom go i spprawdź czy dzieje się to samo w w grach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2009, 10:53 przez Mick.)
04-04-2009, 10:53
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
invok3d Offline
Newbie
*

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Problem z GeForce 8500 GT
Mam 3D Marka 2001 i 2003 właśnie pełne wersje testowałem kilka razy no ale w sumie nic szczególnego mi sie podczas testów nie działo. No ale warto spróbować jeszcze raz.
04-04-2009, 12:13
Odpowiedz cytując ten post
kamis123 Offline
Znawca
***

Liczba postów: 65
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Problem z GeForce 8500 GT
a dysk u ciebie płunnie chodzi ?? czy jak właczasz gre to po pewnym czasie zaczyna mielic ??
11-04-2009, 9:53
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: