• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 19-04-2024, 5:55 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
xyz333
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitor się wyłącza...
Autor Wiadomość
xyz333 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #1
Monitor się wyłącza...
Witam,

Mam problem, prawdopodobnie winny jest monitor, ale tego nie jestem pewien. Czytałem dużo podobnych tematów, ale prawie w każdym rozwiązanie jest inne.
Otóż, grając w większość gier, po pewnym czasie dźwięk się zacina, a monitor się wyłącza (czarny ekran i dioda na monitorze świecąca się na pomarańczowo, tak jak przy wyłączonym komputerze). Na początku myślałem, że dzieje się tak tylko w jednej grze, bo tylko w jedną grałem - World of Warcraft. Żeby to sprawdzić, zainstalowałem inną grę - Warcraft 3, problem dokładnie taki sam. Zainstalowałem też Quake 3 (tu problem nie występuje) i grałem w Quake Live (tutaj tak samo jak w pierwszych dwóch grach). Gdy w WoW'ie zmienię rozdzielczość, komputer zawiesza się rzadziej, co wydaje się dziwne - nie na najniższą, a 1280x960.
Komputer jest na 100% czysty, tzn. nie ma jakichkolwiek wirusów i proszę nie odpowiadać "daj logi z ComboFix'a".
Dodam, że [komputer wykrywa u mnie 2 monitory, z czego domyślnym jest CRT, posiadam jednak monitor LCD Flatron L1730B] -
[Obrazek: 2monitory.jpg]

[Po naciśnięciu "Print Screen", komputer robi screenshot'a z dwóch monitorów] - [Obrazek: screenshotlk.jpg]
Gdy [z listy w menu 'Właściwości' wybrałem drugi monitor (czyli prawidłowy, ten który posiadam - lcd) i zresetowałem komputer, monitor wyłączał się w momencie startu Windowsa (w momencie, w którym powinno pisać: Zapraszamy). Niestety nie pamiętam tego dokładnie, ale wydaje mi się, że po wyłączeniu monitora było słychać dźwięk odpalającego się Windowsa - tzn, tak jakby komputer i Windows się prawidłowo włączył, tylko nie było obrazu. Żeby to naprawić, musiałem w trybie awaryjnym przywrócić system] - [Obrazek: wybranie2monitora.jpg]
Gdy dźwięk się zetnie, a monitor wyłaczy, a gram w WoWa i jestem np. na TeamSpeaku, to ten też przestaje działać - nikogo nie słyszę i nikt mnie nie słyszy. W momencie gdy monitor się wyłączy reset komputera nie pomaga, dalej monitor jest wyłączony, skuteczne jest tylko "wyłączenie komputera z listwy" i ponowne włączenie, wtedy wszystko jest ok.
Sprzęt i system -[Obrazek: sprzetp.jpg]
Na życzenie 'pomagającego' mogę wkleić logi z różnych programów, wolę jednak ich unikać, jeśli nie są konieczne.
Proszę o szybką odpowiedź,
Z góry dziękuję.
06-07-2010, 12:44
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: