• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 19-04-2024, 5:28 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
Szejk
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy komp !! Co sadzicie ??
Autor Wiadomość
Szejk Offline
Newbie
*

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Post: #1
Nowy komp !! Co sadzicie ??
Witam. Chciałbym się poradzić czy ten zestaw jest dobry i czy wszystko będzie ze sobą współpracowało?? Czy płyta główna jest odpowiednia?? Może RAM z innej firmy?? Czy zasilacz da sobie rade z chłodzeniem??
Płyta główna: Socket 775 :: Gigabyte :: GA-EP45-DS3 (P45 PCI-E SATA2 DDR2)
Procek: Core 2 Duo (775) :: Intel :: E8400 3.00GHz 6MB BOX
Dysk: SATA II :: Seagate :: 500GB 7200obr. 32MB
Zasilacz: Chieftec :: 560W CFT-560A-12S BOX
Grafa: PCI-E :: Asus :: Radeon HD4870 1024MB 256bit
Ram: DDRAM2 :: Corsair :: 4096MB 800MHz DHX XMS2 CL4 (2x204Glass
Monitor: Samsung T220 22 cale
30-12-2008, 22:05
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #2
RE: Nowy komp !! Co sadzicie ??
Powinno pasić, socket sie zgadza itd. Co do pamięci to są dobrej firmy. Troche nie rozumiem pytania czy zasilacz da sobie rade z chłodzeniem. Chcesz tam podłączyć ogromną ilośc wiatraków, czy chcesz mieć tylko zasilacz z tyłu, żeby on wciągał całe powietrze? Wyjaśnij to jakoś:P
31-12-2008, 9:52
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maciek9980 Offline
Znawca
***

Liczba postów: 134
Reputacja: 3
Post: #3
RE: Nowy komp !! Co sadzicie ??
Ogólnie zestaw jest ok, ale można by zmienić pamięci na TE. Dodatkowo, jeśli zależy Tobie na ciszy, powinieneś zmienić zasilacz (zasilacze Chieftec są dość głośne) na np. TEN
31-12-2008, 11:57
Odpowiedz cytując ten post
Szejk Offline
Newbie
*

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Nowy komp !! Co sadzicie ??
Chciałem A-data ale biorę w x-komie i twierdza ze są strasznie awaryjne i mi nie sprowadza ;/ Wiec wybrałem Corsair choć zastanawiam się jeszcze na OCZ lub Muszkin!! Zasilacz zmienię bo jesteś 2 osoba która radzi zmienić Chieftec !

Bo myślę ze sam zasilacz nie da rady schłodzić i w tym wypadku będę musiał kupić jakąś obudowę (Chciałem zamontować wszystko pod stara obudowę z 1 miejscem na wentylator) gdzie będę mógł podłączyć 3 wentylatory!!
31-12-2008, 16:30
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #5
RE: Nowy komp !! Co sadzicie ??
Osobiście moge Ci polecić Cooler Mastera Centuriona 590, mam od wczoraj i spisuje się świetnie. Wygląda dosyć elegancko i jest miejsce na 2x12cm z góry, 2x12cm z boku. 1x12cm jest zamontowana z tylu i jedna 12cm z przodu. Można po lewej stronie budy dołożyć 1x8cm. Buda jest dobrze zrobiona, cena może nie jest jakoś specjalnie niska a mianowicie około 250zł ale moim zdaniem warto.

Kod:
http://proline.pl/sklep.php?prodid=COOL+CEN+590-BLA

Oczywiście na Youtube można znaleść jakieś filmiki dotyczące tej budyGrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2008, 20:51 przez Pablo.)
31-12-2008, 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: