• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 18-05-2024, 21:35 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
giemini
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do użykowników BenQ p52
Autor Wiadomość
giemini Offline
Newbie
*

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Post: #1
Do użykowników BenQ p52
Witam,
Mam taki problem z w/w laptopem: mam go dopiero od miesiąca i ogólnie wszystko fajnie nawet bardzo, ale niesamowicie wręcz się grzeje. Po niecałej godzinie od włączenia i używaniu np. tylko winampa, temperatura procka oscyluje wokół 55-60 st. i to co mnie najbardziej martwi to HDD -do 56 st! I tak cały czas. Dodam, że wymieniłem dysk ze standardowego Hitachi czy coś tam na Seagate Momentus 7200rpm, ale stary grzał się tak samo. Zdaję sobie sprawę, żę turion X2 Tl-52 sam z siebie strasznie się grzeje i do tego radeon X1600, ale mimo wszystko chyba coś jest nie tak... Nie wiem jak ten dysk długo pociągnie.
Pytanie do użytkowników P-52: jakie są u Was temperatury? Takie same jak u mnie? Jeśli tak to jak długo macie laptopa i jak kondycja dysku i w ogóle po tym czasie w takich temperaturach?
Aha, NHC ciągle wyrzuca komunikaty, że za gorąco na HDD, ale S.M.A.R.T. w porządku, poza jakimś tam parametrem, gdzie jest error przy wysokich temperaturach, ale tego parametru SpeedFan i inne programy nawet nie widzą.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2008, 21:28 przez Vinci.)
27-05-2008, 20:13
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #2
RE: do użykowników BenQ p52
Co prawda laptopa BenQ nie posiadam, ale nie zatykasz tak czasem wlotów/wylotów powietrza? Powinien pomóc zakup podstawki chłodzącej, jeśli komputer ma z dołu dużo wlotów powietrza.
27-05-2008, 20:19
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
giemini Offline
Newbie
*

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Post: #3
RE: do użykowników BenQ p52
On jest w ogóle źle pomyślany jeśli chodzi o wloty powietrzaSmile
Jak go postawie na wiatraczku 40x40 na wolnych obrotach (5V z USB) to temperatura dysku spada do 45 st. No ale to chyba nie o to chodzi, żeby stał na wiatraku, dlatego chciałbym wiedzieć czy mam trefny egzemplarz czy "ten typ tak ma"...
28-05-2008, 13:33
Odpowiedz cytując ten post
Eddie Offline
Newbie
*

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Do użykowników BenQ p52
Generalnie to ten typ nie lubi ciepła i średnio je znosi. Problem znika po zakupieniu podstawki chłodzącej i wyczyszczeniu wentylatora. Jeżeli pilot lub inne urządzenie znajduje się w slocie express card to licz się z faktem ze zacznie Ci się bardzo szybko grzać. Podsumowując :
1. Czyszczenie - regularne
2. Wyjmij pilota - najlepiej schowaj do torby
3. Zainwestuj w podkładkę
05-07-2008, 1:33
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: