• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 29-03-2024, 5:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duże obciążenie procesora Win 7
Autor Wiadomość
sasuke111222 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Post: #1
Question  Duże obciążenie procesora Win 7
Mam problem z procesorem w laptopie. Do tej pory wszystko było ok, dopóki nie zrobiłem formata. Wgrałem win7 ultimate i procesor wskazuje użycie 100% niekiedy zeskoczy niżej ale tylko na chwilę. Czy moglibyście mi coś poradzić żeby to zoptymalizować ?
26-05-2013, 21:12
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #2
RE: duże obciążenie procesora
Zobacz w procesach - może któryś wyjątkowo obciąża procesor. Czy parametry techniczne laptopa spełniają wymagania Windowsa 7?
Być może jest jakiś zgrzyt w sterownikach. Sprawdź menedżer urządzeń zaczynając od sterowników magistrali szeregowej.
Czy tak się dzieje w określonych sytuacjach czy objaw ten występuje już od momentu uruchomienia systemu?
26-05-2013, 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bartos Offline
User
**

Liczba postów: 32
Reputacja: 4
Post: #3
RE: Duże obciążenie procesora Win 7
Pobrał się jakiś programik ze sterami. Miałem ostatnio podobny problem u klienta. Były to 4 procesy (jeden na rdzeń) + ta sama nazwa. Obciążał on procka w 100%, ale (co ciekawe) komputer nie chodził wolniej. Wystarczyło zablokować owy proces.
26-05-2013, 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasuke111222 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Duże obciążenie procesora Win 7
Dzieje się tak jak włączam przeglądarkę mozille, czy potrzebne są sterowniki do karty graficznej zintegrowanej? Bo pobrałem jakieś sterowniki ze strony Toshiby i teraz usunąłem po przeczytaniu.http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-a200-1m5/ to jest link do mojego komputera, ram rozbudowałem do 2,5gb.
27-05-2013, 6:44
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #5
RE: Duże obciążenie procesora Win 7
Wymagania Win7 spełnia. Do karty powinny być dostarczone sterowniki. Raczej grafika nie ma wpływu na użycie procesora. Sprawdzałeś w Menedżerze urządzeń te sterowniki?
Na tej stronie znajdziesz wszystkie sterowniki pod ten system http://www.toshiba.pl/innovation/jsp/sup...service=CE
29-05-2013, 19:58
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasuke111222 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Duże obciążenie procesora Win 7
Z góry przepraszam, że teraz odpisuje. Odinstalowanie sterowników pobranych ze strony producenta przyniosło rezultaty. Procesor co prawda "skacze" niekiedy do 70%, ale to jużnie 100 Wink Przeglądarka pobiera o połowę mniej pamięci. Myślę czy jest jakaś możliwość zmniejszenia obciążenia tego procesora i czy to potrzebne ?
30-05-2013, 18:12
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #7
RE: Duże obciążenie procesora Win 7
Obciążenie procesora musi "skakać" w trakcie pracy, jednak powinno utrzymywać się raczej na niskim poziomie. Jeśli możesz wrzuć screen z Menedżera zadań z kartą wyświetlającą procesy.
30-05-2013, 23:54
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasuke111222 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Duże obciążenie procesora Win 7
Nie wiem czy dobrze wstawiłem ale proszę bardzo Wink


Załączone pliki Miniatury
   
31-05-2013, 21:47
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #9
RE: Duże obciążenie procesora Win 7
No cóż wygląda to dosyć stabilnie, raczej nie masz się czym martwić. Wiadomo najwięcej bierze Firefox i plugin Flasha, który uruchamia się jako osobny proces. Możesz to wyłączyć w Firefoxie jeśli chcesz wpisując w pasku adresu about:config a następnie zmieniając parametr dom.ipc.plugins.enabled na false.
31-05-2013, 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasuke111222 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Duże obciążenie procesora Win 7
A co ten plugin Flash "daje"? Czy wyłączenie go spowoduje niedziałanie czegoś ?
31-05-2013, 23:45
Odpowiedz cytując ten post
Vinci Offline
Administrator Techniczny
*******

Liczba postów: 771
Reputacja: 32
Post: #11
RE: Duże obciążenie procesora Win 7
Flash to plugin, który daje np. możliwość oglądania filmików na Youtube. Po wyłączeniu go w ten sposób po prostu nie będzie się uruchamiał jako osobny proces. Funkcjonalność powinna pozostać.
01-06-2013, 1:36
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasuke111222 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Duże obciążenie procesora Win 7
Wyłączyłem juz plugin Winkfilmiki działają jak należy. Wielkie dzięki za pomoc, temat uważam za zamknięty Smile
04-06-2013, 12:31
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: