• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 29-03-2024, 6:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PROBLEM] Windows a Ubuntu - Włączanie Windowsa
Autor Wiadomość
PanDa3 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Post: #1
Exclamation  [PROBLEM] Windows a Ubuntu - Włączanie Windowsa
Witam

Mam taki problem a mianowicie ... Posiadam Windows 7 Professional N na pierwszym dysku (250GB) i na drugim dysku (80 GB|) zainstalowałem Ubuntu 12.04 + aktualizacja do nowszej dystrybucji. I z początku nie mogłem włączyć Ubuntu, bo włączał mi się cały czas Windows. Wiec zainstalowałem EasyBCD czy tam BDC i ustawiłem dodałem sobie tam Ubuntu. Ok no działa, ale gdy włączałem ubuntu miałem to fajne menu, wiadomo, ale gdy włączałem Windowsa było znowu te menu ale ten Windowsowe "Menadżer uruchamiania Windows" czy coś takiego. No wiec wkurzając się cały czas tym menu odpaliłem Windowsa i wywaliłem z menu startowego Windowsa będąc pewny, że będzie uruchamiał się ten linux ze swoim menu i ze menu Windosowe zniknie. No i teraz jak chce włączyć Windowsa to uruchamia mi się to menu Windowsowe, ale istnieje tam tylko ubuntu, tak że windowsa nie da się włączyć. I moje pytanie czy da się to jakoś naprawić przez Ubuntu, albo nwm przez usb bootowalny z Windowsem. Zapomniałem jeszcze dodać, że przed usunięciem bootloader Windowsowego z Windowsa zrobiłem reinstall ubuntu i ubuntu się pierw włączał potem. Jest to nie typowy Windows, bo jest to wersja studencka "Windows 7 Professional N" więc nwm czy to jakoś wpływa na prace. Próbowałem włączyć system awaryjny (F8 ) ale bez skutku. Nie wiem czy ktoś wgl ogarnął o co kaman więc pokażę to na przykładzie fotek.

http://zapodaj.net/images/a57a523e46461.jpg
http://zapodaj.net/images/fa9bbdced06b1.jpg
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2013, 17:46 {2} przez PanDa3.)
12-12-2013, 17:46
Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
[PROBLEM] Windows a Ubuntu - Włączanie Windowsa - przez PanDa3 - 12-12-2013, 17:46

Skocz do: