• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 19-04-2024, 6:40 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
insomnia
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkręcenie AMX Athlona 5000+
Autor Wiadomość
insomnia Offline
User
**

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
Post: #1
Podkręcenie AMX Athlona 5000+
Witam,
Posiadam procesor:
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+
Płyta główna:
AMD Socket AM2 (GIGABYTE)

Przechodząc do sedna chcę podkręcić wyżej opisany PROCESOR.
Chciałbym się dowiedzieć jakim programem najlepiej tego dokonać i prosił bym o doradzenie chłodzenia które będzie najlepiej wydajne i dostosowane do PROCESORÓW AMD 64 X2, gdyż zamierzam w przyszłości zakupić
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+. Czyli najmocniejszy z tej serii procesor. Więc najlepiej, aby chłodzenie idealnie sie sprawdzało przy tych 2 procesorach.

Z góry dziękuję za POMOC !
22-04-2008, 11:28
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #2
RE: Podkręcenie AMX Athlona 5000+
Pdorkęcać najlepiej w biosie, proponuję Scythe Mugena, lecz najlepiej sprawdzić, czy ze wgzlędu na jego rozmiar ine będzie problemów za zamykaniem obudowy Grin. Może zainwestuj w chłodznie wodne?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2008, 14:28 przez Pablo.)
22-04-2008, 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
insomnia Offline
User
**

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Podkręcenie AMX Athlona 5000+
Pablo napisał(a):Pdorkęcać najlepiej w biosie, proponuję Scythe Mugena, lecz najlepiej sprawdzić, czy ze wgzlędu na jego rozmiar ine będzie problemów za zamykaniem obudowy Grin. Może zainwestuj w chłodznie wodne?

:cool: No właśnie dlaczego podkręcać najlepiej w biosie? żaden program tego nie zastąpi ?
A chłodzenie wodne chodzi ci oo pojedyncze jednostki na poszczególne części czy cały zestaw ???
22-04-2008, 15:10
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #4
RE: Podkręcenie AMX Athlona 5000+
Cały zestaw nie pozwala na edycje jakichś konkretnych części. Po co podkręcać jakimiś programami, skoro można w biosie? U mnie na programie jakimś tam asusa dołączonym do płyty zawieszał się komputer itd... a biosen całkiem nieźle poszło.Grin Bios to bios, (przynajmniej według mnie) jest najlepiej no i raczej nic trudnego to nie jest.
22-04-2008, 15:21
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
insomnia Offline
User
**

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Podkręcenie AMX Athlona 5000+
Pablo napisał(a):Cały zestaw nie pozwala na edycje jakichś konkretnych części.


Ok co do podkręcania już nie mam wątpliwości Smile Jeszcze ciekawi mnie sprawa z chłodzeniem wodnym tzn. Jest tu taki zestaw na allegro:
http://allegro.pl/item346727080_zestaw_s...i_zcs.html
iii nie bardzo mam o tym pojęcia ponieważ nigdy nie miałem styczności z chłodzieniem wodnym. Dlaczego jest to zestaw czy to dostarcza wydajności do procesora karty graficznej lyty głownej ram czy poprostu tylko do pojedynczej części ???
22-04-2008, 15:34
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #6
RE: Podkręcenie AMX Athlona 5000+
Z chłodzeniem wodnym też nie miałem styczności, ale jeśli nie masz o tym w ogóle pojęcia i chcesz coś kupić naszybko, niemasz czasu na poczytanie czegoś to proponował bym gotowy zestaw. Czy on obsłuży wszystko, czy jedną część to zależy w dużej mierze od pompy, pewnie też chłodnicy.
22-04-2008, 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
insomnia Offline
User
**

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Podkręcenie AMX Athlona 5000+
OK dzięki wielkie i POZDRAWIAM !!!
22-04-2008, 18:00
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #8
RE: Podkręcenie AMX Athlona 5000+
Co do chłodzenia powietrzem to u mnie Mugen spisuje się dobrze i mogę go polecić. Jedyna wada jest zarazem zaletą - wielkość
22-04-2008, 18:06
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
insomnia Offline
User
**

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Podkręcenie AMX Athlona 5000+
Ajj zapomniałem jeszcze o jednym czy mojego AMD 5000+ da się skutecznie kręcić ?? zależy mi conajmniej na 500mhz ??
22-04-2008, 19:23
Odpowiedz cytując ten post
Pablo Offline
VIP

Liczba postów: 851
Reputacja: 18
Post: #10
RE: Podkręcenie AMX Athlona 5000+
Mój 3800+ poszedł z 2.4 na 2.9 bez problemów. W sumie dało radę paredziesiąt MHz jeszcze, nie pamiętam dokładnie ile, więc raczej powinno dać radę. Dużo zależy od płyty, Ram może np. blokować itd.
22-04-2008, 19:36
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: