• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 18-04-2024, 19:02 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
Fuspepro
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opłaca się iść w informatyke? Etyczny Haker, Architekt IT
Autor Wiadomość
Fuspepro Offline
Newbie
*

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #1
Opłaca się iść w informatyke? Etyczny Haker, Architekt IT
Witam, kończę gimnazjum i niestety moje plany odnośnie wyboru szkoły uległy zmianie ( dość drastycznie ). Miałem kierować się na mechatronikę, lecz jestem za słaby i zabrakło mi trochę punktów do dobrej szkoły ;/ Myślałem także o informatyce, dość dużo osób z mojej szkoły idzie na ten profil do technikum. Czytałem mase artykułów, tematów odnośnie pracy informatyka, także zaciekawiło mnie stwierdzenie "etyczny haker", przeczytałem, że jest to osoba, która legalnie włamuje się do systemów firmy i szuka ich słabych punktów. Jak zostać takim "etycznym hakerem" iść do dobrego technikum informatycznego, później na jakie studia?
Zaciekawiło mnie też stwiedzenie "architekt IT". Nie wiem do końca czym się on zajmuje. Moje pytanie jest takie, czy opłaca się iść w ten kierunek? Jak jest z rynkiem pracy za granicą? Niemcy, WB, USA ? Czy chociażby w Polsce? Czy to jest stała praca na całe życie czy po 40+/- jesteś spalony bo to praca dla "młodych" ?
19-06-2015, 14:25
Odpowiedz cytując ten post
Piotr Trefl Offline
Newbie
*

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Opłaca się iść w informatyke? Etyczny Haker, Architekt IT
Nie powiedziałbym, że to praca wyłącznie dla młodych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że stosowane technologie zmieniają się. Branża IT jest taka, że nie można sobie pozwolić w niej na zatrzymanie w rozwoju. Należy cały czas poszerzać wiedzę i podnosić umiejętności, wtedy nawet w naszym późnym wieku znajdziemy stanowisko pracy.
25-08-2015, 11:36
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kalihali Offline
Newbie
*

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Opłaca się iść w informatyke? Etyczny Haker, Architekt IT
Chyba nie ma osób, które odradzałyby informatykę. Dla mnie to kierunek niezwykle popularny, który powinien być bardzo popularny.
Dlatego podpisuje się także pod postem wyżej, że podnoszenie umiejętności powinno być bardzo popularne.
11-01-2017, 9:16
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mofgar Offline
Newbie
*

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Opłaca się iść w informatyke? Etyczny Haker, Architekt IT
A ja bardzo polecam, mega przyszłościowy kierunek
17-01-2017, 11:41
Odpowiedz cytując ten post
pikanka Offline
Newbie
*

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Opłaca się iść w informatyke? Etyczny Haker, Architekt IT
Samo technikum informatyczne nic nie da, bardziej liczą sie studia
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2017, 16:16 przez pikanka.)
04-02-2017, 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: