• Forum

  • Regulamin

  • Szukaj

  • Użytkownicy

  • Kalendarz

  • Pomoc

  • Kontakt

  •  
Aktualny czas: 19-04-2024, 21:01 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Witamy na WebElite.pl - Forum Informatycznym!

Aktualnie przeglądasz forum jako Gość, przez co Twój dostęp jest w pewnym stopniu ograniczony. Zarejestruj się a uzyskasz dostęp do publikacji postów oraz wielu innych ciekawych funkcji niedostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników. Nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do naszej społeczności już dziś!

Pozdrawiamy i życzymy mile spędzonego czasu na forum.
facebooktwitteryoutube
Pawcok
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niezidentyfikowany problem
Autor Wiadomość
Pawcok Offline
Newbie
*

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Post: #1
Niezidentyfikowany problem
Czesc
mam problem z komputerem. trwa to od dluzszego czasu, probowalem to jakos rozwiazac ale nic mi nie wychodzilo wiec pisze tutaj.
Dzieją mi sie z nim dziwne rzeczy np.
podczas korzystania z gier (np WoW, fifa 09) zauwazalne jest ze im dluzej gram tym bardziej komputer zwalnia, w bardziej stresowych momentach (kiedy na screenie pojawia sie sporo elementow ruchomych) zdarza sie ze nagle zaczyna sie niesamowicie ciac np 3 klatki na sekunde i tak juz zostaje do resetu a wlasciwie do wylaczenia kompa i odczekania paru minut bo wlasnie po takiej sytuacji kiedy probuje znowu uruchomic kompa nie czekajac paru minut podczas ladowania windowsa komputer sie poprostu wylacza.
Oczywiscie detale graficzne itd ustawione sa na minmum i wymagania sprzetowe owych gier spelniam.
Nawet w glupich gierkach flash na gryonline.pl itd zuzycie procesora oscyluje w granicach 95-100% i oczywiscie ciecie owych flashowych gier tez jest zauwazalne.
Dane komputera:
plyta glowna Fujitsu Siemens MS-7293,
2x1Gb ram DDR2 PC2-5300 (dwie kosci kingston+goodram),
karta graficzna Gigabyte GF7600GT,
procesor Intel Celeron D 3.06 ghz,
zasilacz Viking 400Wat (albo 450 nie pamietam dokladnie).
system operacyjny to Windows XP.

Temperatury:
płyta główna: 35 stopni C
aux: 48 stopni C
karta graficzna: 50 stopni C
procesor: 60 stopni C ( podczas gry dochodzi do 75, w grach flash nawet potrafil do 80)
hdd: 41 stopni C.

Zdaje sobie sprawe ze komputer jest stary i zastanawiam sie czy to wszystko jest poprostu jego slaba wydajnoscia czy moze za tym stac jakas dziwna usterka.

No wiec czy ma ktos jakis pomysl? (ew. pomysly lepiej Smile)

pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2009, 13:24 przez Vinci.)
12-06-2009, 0:21
Odpowiedz cytując ten post
Mick Offline
Support
*****

Liczba postów: 547
Reputacja: 36
Post: #2
RE: niezidentyfikowany problem
Stanowczo za wysoka temperatura pracy proesora. 60 stopni! (sic!) mój procesor nie ma tylko pod maksymalnym obciążeniem. Zdejmij obudowę, wyczyść radiatro wraz z wiatracziem od procesora i mosta północnego. Możesz też wyminić pastę.
12-06-2009, 12:45
Odwiedź stronę użytkownika Odpowiedz cytując ten post


Skocz do: