W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania, forum WebElite.pl wykorzystuje pliki cookies. Zmiany ich ustawień możesz dokonać w opcjach konfiguracyjnych swojej przeglądarki.
Forum Informatyczne WebElite.pl
Asus P5K SE i WLAN. - Wersja do druku

+- Forum Informatyczne WebElite.pl (http://www.webelite.pl)
+-- Dział: # Hardware (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Sprzęt (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Dział: Płyty Główne (/forumdisplay.php?fid=50)
+---- Wątek: Asus P5K SE i WLAN. (/showthread.php?tid=778)Asus P5K SE i WLAN. - Lothlorien - 17-02-2008 18:26

Tydzień temu kupiłam nowy komputer: Asus P5K SE, Intel Core 2 Duo E6750 (2,66GHz), 4GB DDR2-800 (Kingston), Asus gf8600gt 256MB.
Byłoby idealnie, gdyby nie fakt, że z niewiadomych przyczyn komputera nie da się podłączyć do Internetu przez radiówkę. Karta to Planet WL-8310. O ile wiem, niejedna osoba miała z tym problem, ale żadnego rozwiązania w necie nie znalazłam.
Na Viście kartę można zainstalować ze starymi sterownikami (teoretycznie nieprzeznaczonymi dla Visty, bo te niby-odpowiednie ze strony producenta nie są przez system rozpoznawane), ale po restarcie komputera system się wiesza. Potem można już uruchomić tylko ostatnią znaną dobrą konfigurację (czyli tę bez sterowników do karty WLAN).
XP zupełnie się wiesza przy instalacji sterowników.

Jeśli to wina płyty głównej, to co powinnam zrobić? Podobno Asus p5k se jest b. dobra, nie chcę zmieniać, ale jeśli rzeczywiście w tym tkwi problem, to nie będę miała wyboru...

Dodam, że komputer idealnie chodzi, gdy jest podłączony przez kabel. Ale niestety ja nie mam wyboru i muszę mieć WLAN.