Forum Informatyczne WebElite.pl
Wybór studiów - Wersja do druku

+- Forum Informatyczne WebElite.pl (https://www.webelite.pl)
+-- Dział: # Dyskusje i Hydepark (https://www.webelite.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Offtopic (https://www.webelite.pl/forumdisplay.php?fid=91)
+--- Wątek: Wybór studiów (/showthread.php?tid=2885)



Wybór studiów - Urti - 15-07-2011

Mam problem z wyborem studiów nie wiem czy dobry dział mam nadzieje, że nikt mnie nie skarci za napisanie tutaj .
Jestem nowy bo potrzebuje szybkiej odpowiedzi i wpisalem w google forum informatyczne i licze na jakąś pomoc chociaż nakierowanie.

Problem wygląda tak.
Dostałem się na studia:
Politechnika Poznańska ( WYDZIAŁ FIZYKI TECHNICZNEJ ,
EDUKACJA TECHNICZNO - INFORMATYCZNA)
i
UWM Olsztyn ( Wydział Matematyki i Informatyki, Informatyka)

Nie mam bladego pojęcia co wybrać co by było lepsze oba kierunki wydają się dobre, Wiadomo Politechnika Poznańska też renoma ale bardzo ogólny kierunek jakieś spawalnictwa i takie różne rzeczy a UWM to wydaje mi sie, że latwiej mi tam inż będzie dostać ponieważ jestem po Technikum Informatycznym (administracja systemami sieciowymi [jakos tak]). Z drugiej strony bez sensu tez cos wybrać by zrobić inz. z tego samego co mam Technika.

Bardzo proszę o jakieś konkretne odpowiedzi z sensem liczę na wasza pomoc Sad.


RE: Wybór studiów - Vinci - 18-07-2011

Moim zdaniem przede wszystkim powinieneś wybrać kierunek, który bardziej Cię interesuje. Zastanów się co chciałbyś robić w przyszłości i jakie studia najbardziej do tego pasują. Wiem, że to nie takie proste i ciężko podejmuje się takie decyzje. Pamiętaj, że renoma uczelni to nie wszystko - jeżeli dokonasz wyboru tylko ze względu na to a nie pójdzie za tym zainteresowanie kierunkiem to może to nie być celny strzał.
Jeśli o chodzi o dostanie się na studia to przecież przede wszystkim przeliczane są punkty z matury, więc ukończenie TI nic tu nie zmienia. Odnośnie inż. z tego samego co technik to się nie zgodzę. W tym przypadku możesz dalej rozwijać się w tym kierunku, mając już do tego powiedzmy solidne podstawy.

Decyzja należy do Ciebie i nikt nie powinien jej za Ciebie podejmować Wink Powodzenia Smile