W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania, forum WebElite.pl wykorzystuje pliki cookies. Zmiany ich ustawień możesz dokonać w opcjach konfiguracyjnych swojej przeglądarki.
Forum Informatyczne WebElite.pl
Monitor się wyłącza... - Wersja do druku

+- Forum Informatyczne WebElite.pl (http://www.webelite.pl)
+-- Dział: # Hardware (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Sprzęt (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Dział: Monitory (/forumdisplay.php?fid=54)
+---- Wątek: Monitor się wyłącza... (/showthread.php?tid=2633)Monitor się wyłącza... - xyz333 - 06-07-2010 12:44

Witam,

Mam problem, prawdopodobnie winny jest monitor, ale tego nie jestem pewien. Czytałem dużo podobnych tematów, ale prawie w każdym rozwiązanie jest inne.
Otóż, grając w większość gier, po pewnym czasie dźwięk się zacina, a monitor się wyłącza (czarny ekran i dioda na monitorze świecąca się na pomarańczowo, tak jak przy wyłączonym komputerze). Na początku myślałem, że dzieje się tak tylko w jednej grze, bo tylko w jedną grałem - World of Warcraft. Żeby to sprawdzić, zainstalowałem inną grę - Warcraft 3, problem dokładnie taki sam. Zainstalowałem też Quake 3 (tu problem nie występuje) i grałem w Quake Live (tutaj tak samo jak w pierwszych dwóch grach). Gdy w WoW'ie zmienię rozdzielczość, komputer zawiesza się rzadziej, co wydaje się dziwne - nie na najniższą, a 1280x960.
Komputer jest na 100% czysty, tzn. nie ma jakichkolwiek wirusów i proszę nie odpowiadać "daj logi z ComboFix'a".
Dodam, że [komputer wykrywa u mnie 2 monitory, z czego domyślnym jest CRT, posiadam jednak monitor LCD Flatron L1730B] -
[Obrazek: 2monitory.jpg]

[Po naciśnięciu "Print Screen", komputer robi screenshot'a z dwóch monitorów] - [Obrazek: screenshotlk.jpg]
Gdy [z listy w menu 'Właściwości' wybrałem drugi monitor (czyli prawidłowy, ten który posiadam - lcd) i zresetowałem komputer, monitor wyłączał się w momencie startu Windowsa (w momencie, w którym powinno pisać: Zapraszamy). Niestety nie pamiętam tego dokładnie, ale wydaje mi się, że po wyłączeniu monitora było słychać dźwięk odpalającego się Windowsa - tzn, tak jakby komputer i Windows się prawidłowo włączył, tylko nie było obrazu. Żeby to naprawić, musiałem w trybie awaryjnym przywrócić system] - [Obrazek: wybranie2monitora.jpg]
Gdy dźwięk się zetnie, a monitor wyłaczy, a gram w WoWa i jestem np. na TeamSpeaku, to ten też przestaje działać - nikogo nie słyszę i nikt mnie nie słyszy. W momencie gdy monitor się wyłączy reset komputera nie pomaga, dalej monitor jest wyłączony, skuteczne jest tylko "wyłączenie komputera z listwy" i ponowne włączenie, wtedy wszystko jest ok.
Sprzęt i system -[Obrazek: sprzetp.jpg]
Na życzenie 'pomagającego' mogę wkleić logi z różnych programów, wolę jednak ich unikać, jeśli nie są konieczne.
Proszę o szybką odpowiedź,
Z góry dziękuję.